جهش واردات گاز طبیعی چین

جهش واردات گاز طبیعی چین

بر اساس داده‌های گمرک چین، واردات گاز طبیعی این کشور در چهار ماهه اول سال جاری میلادی در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۲۳ حدود ۲۱ درصد افزایش یافته است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از تسنیم، بر اساس داده‌های گمرک چین که روز پنجشنبه منتشر شد، واردات گاز طبیعی این کشور در چهار ماهه اول سال جاری میلادی در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۲۳ حدود ۲۱ درصد افزایش یافته است.

این بخشی از افزایش کلی صادرات و واردات بزرگترین اقتصاد جهان از نظر برابری قدرت خرید (PPP) در ماه آوریل پس از انقباض ماه قبل محسوب می‌شود.

گمرک چین گزارش داد ۴۳ میلیون تن گاز طبیعی در ژانویه تا آوریل ۲۰۲۴ وارد کرده است که نسبت به سال گذشته ۲۰.۷ درصد افزایش داشته است. تنها آوریل شاهد واردات ۱۰.۳ میلیون تن بود که نشان دهنده ادامه این روند واردات گاز است.

بر اساس گزارش "دنیای گاز طبیعی کانادا" Canadian Natural Gas World، افزایش واردات چین را می توان به کاهش قیمت جهانی گاز ال‌ان‌جی نسبت داد.

آمار گمرک چین نشان می‌دهد که میانگین قیمت واردات گاز در این مدت ۱۵ درصد کاهش یافته است. چین گاز را از طریق خط لوله و به صورت مایع وارد می‌کند، اما بیانیه این گمرک به تفکیک واردات را بر اساس نوع ارائه نمی‌کند.

بنا بر این گزارش، ارزش کل گاز خریداری شده در چهار ماهه نخست سال جاری میلادی بالغ بر ۲۱ میلیارد دلار بوده است.

همچنین واردات فرآورده‌های نفتی پالایش شده و نفت خام این کشور آسیایی در دوره گزارش شده به ترتیب ۲۸.۶ و ۲ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است

ارسال نظر