درخشش انرژی پاک روی تابلوی سبز بورس انرژی

درخشش انرژی پاک روی تابلوی سبز بورس انرژی

با راه اندازی تابلوی معاملات برق سبز در بورس انرژی، از ابتدای خرداد تا پایان اسفندماه سال جاری در مجموع بیش از ۲۶۸ میلیون کیلووات ساعت انرژی تولیدی برق نیروگاه های تجدیدپذیر با ارزش حدود ۶۲۸ میلیارد تومان معامله شده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از وزارت نیرو، بر اساس گزارش معاونت بازار برق، حدود ۴۰/۵۷ میلیون کیلووات ساعت انرژی برای تحویل اسفند ماه ۱۴۰۲ در تابلوی سبز بورس انرژی معامله شده است که به طور متوسط مقدار ظرفیت معامله شده برای تحویل این ماه ۵۸هزارو ۲۹۶ کیلووات در هر ساعت در طول ماه است. ۲۶هزارو ۹۰۶ کیلووات از ظرفیت مورد معامله برای مصرف در اسفندماه سال جاری توسط مشترکان زیر مجموعه شرکتهای برق منطقه‌ای، ۴۸۴۰ کیلووات توسط مشترکان زیر مجموعه شرکتهای توزیع نیروی برق و مابقی(۲۶هزارو ۵۵۰ کیلووات) توسط شرکتهای خرده فروشی خریداری شده است. لازم به ذکر است که از ۲۴ مهرماه معاملات شرکتهای خرده فروشی در تابلوی برق سبز بورس انرژی آغاز شد و در این تابلو برای اسفندماه تعداد ۱۱ شرکت خرده فروش معاملات برق سبز داشه‌اند.

ارزش معاملات برق سبز بر اساس تحویل اسفندماه بیش از ۹۵ میلیارد تومان و متوسط قیمت معاملات ۲۳ هزارو ۵۱۴ ریال بر کیلووات ساعت ثبت شده که نسبت به ماه قبل به ترتیب ۳۷% و ۳/۶% افزایش داشته است.

ارسال نظر