گام‌های تازه برای تنوع محصول و تولید ال‌ان‌جی در ایران

گام‌های تازه برای تنوع محصول و تولید ال‌ان‌جی در ایران

مدیرعامل ایران ال‌ان‌جی از تصویب ساخت پلنت‌های مقیاس متوسط ال‌ان‌جی (MLNG) و هلیوم با تاکید بر بهره‌مندی از توان داخلی در شرکت مایع‌سازی گاز ایران خبر داد که به‌زودی گام‌های اجرایی آن برداشته می‌شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از وزارت نفت، «دین‌محمد ایمانی» گفت: تکمیل پروژه ملی ایران ال‌ان‌جی مورد تاکید مسوولان ارشد کشور است، از این‌ رو نگاه سهامداران به این طرح نیز موضوعی ملی و با اولویت بالاست.

وی با بیان اینکه طرح ایران ال‌ان‌جی دارای ابعاد اقتصاد ملی، دیپلماسی انرژی و فناورانه است، افزود: در دولت سیزدهم و با نگاه ویژه سهامداران طرح، اراده و عزم جدی برای فعال‌سازی آن به‌وجود آمد، از این‌ رو با تدابیر ۲۹ ماه گذشته متخصصان، این طرح از فهرست طرح‌های راکد خارج شد و بیش از یک دهه تعلیق آن پایان یافت.

مدیرعامل شرکت مایع‌سازی گاز ایران با یادآوری پیشرفت ۱۴ درصدی طرح در یک سال و نیم پیش، تصریح‌کرد: پیشرفت متوازن و یکپارچه با اولویت‌های مهندسی در دستور کار است. در این مسیر به‌کارگیری حداکثری توان ملی، داخلی و شرکت‌های درون گروه اقتصادی صندوق‌ها نقش بسزایی در پیشرفت طرح دارد و تمرکز اصلی شرکت بر تکمیل و راه‌اندازی هر چه سریع‌تر مگاپروژه ال‌ان‌جی است.

ایمانی اظهار داشت: با تمرکز بر طرح ایران ال‌ان‌جی در عسلویه، در همین مدت دامنه فعالیت‌های این شرکت در بخش تنوع محصول و فناوری مایع‌سازی گسترش یافته است.

ارسال نظر