رشد ۴.۵ درصدی انتقال نفت و فرآورده‌های نفتی

رشد ۴.۵ درصدی انتقال نفت و فرآورده‌های نفتی

سرپرست شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران گفت: طی ۹ماهه امسال میزان انتقال نفت خام و فراورده‌های نفتی نسبت به سال گذشته بین ۴ تا ۴.۵ درصد رشد داشته است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، «ارسلان رحیمی» درباره میزان انتقال افزود: شرکت خطوط لوله مخابرات نفت ایران دو وظیفه اصلی دارد یکی بحث انتقال نفت خام از مکان‌های تولید به پالایشگاه‌ها و دیگری فراورده‌های پالایشگاهی به سمت مبادی مصرف است.

سرپرست شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران اظهار داشت: بیشترین میزان تولید نفت خام مربوط به مناطق جنوبی کشور از جمله اهواز آسمانی، چشمه خشک و امیدیه است که از این مناطق به سمت پالایشگاه‌ها ارسال می‌شود.

وی تصریح کرد: طبق آمار ۹ماهه امسال بیش از ۱۰۳ میلیارد لیتر نفت خام و فراورده‌های پالایشگاهی انتقال داده شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته بین ۴ تا ۴.۵ درصد رشد را نشان می‌دهد.

به گفته وی، از این میزان ۵۳.۸ میلیارد لیتر نفت خام و ۴۹.۲ میلیارد لیتر فراورده‌های نفتی را انتقال دادیم که این نشان‌دهنده رشد در این بخش بوده است.

رحیمی درباره اقدامات و پروژه‌های در حال انجام افزود: پروژه‌ها به سمت استفاده از شرکت‌های دانش بنیان و انتقال ایمنی پیش می‌رود به طوری که خطوطی که انتقال انجام می‌دهند با بهترین حالت و ایمن‌ترین حالت انجام می‌شوند.

ارسال نظر