شناسه خبر : 40204

سهم محیط‌زیست از تأمین آب سه برابر می‌شود

سهم محیط‌زیست از تأمین آب سه برابر می‌شود

سخنگوی طرح‌های ملی آب گفت: بر اساس نقشه تدوین شده راه‌آب کشور، سهم محیط‌زیست تا سه برابر افزایش خواهد یافت.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، «عیسی بزرگ‌زاده» افزود: نقشه تدوین شده راه‌آب کشور توجه ویژه‌ای به تأمین آب موردنیاز محیط‌زیست و پیکره‌های آبی آن دارد.

وی توجه ویژه به تأمین آب پیکره‌های آبی زیست‌محیطی در افزایش امنیت و پایدار سرزمینی مهم ارزیابی کرد و گفت: اگر تأمین آب محیط‌زیست موردتوجه قرار نگیرد پایداری سرزمینی تهدید خواهد شد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی کلان منابع آب و تلفیق بودجه شرکت مدیریت منابع آب ایران خاطرنشان کرد: برنامه هفتم توسعه افزایش سهم تأمین آب محیط‌زیست را ۱۰.۷۷ درصد پیش‌بینی کرده که این موضع در نقشه راه‌آب کشور تا سه برابر افزایش‌یافته است.

بزرگ‌زاده ادامه داد: تأمین آب برای محیط‌زیست ابعاد مختلفی مثل بعد زیستی و زیست‌مندی ایرانی دارد.

وی گفت: زیست‌مندی اشاره به جانوران، گیاهان و سایرینی که در ایران ساکن هستند دارد و ما در این نقشه معتقدیم همان‌طور که انسان ایرانی حق دارد از منابع آب استفاده کند این زیست‌مندان نیز حق استفاده از منابع مختلف را دارند و باید برای آنها تأمین کرد.

سخنگوی طرح‌های ملی آب ادامه داد: نقشه راه‌آب کشور به این مهم توجه ویژه‌ای کرده است.

 نقشه راه‌آب کشور در جلسه شورای‌عالی آب که ششم آبان برگزار شده بود به‌ موجب مصوبه شورای‌عالی امنیت ملی و تأکیدات رئیس‌جمهور در سند تحول دولت مردمی «نقشه راه‌آب کشور» که در دولت سیزدهم طراحی و تدوین شده، رونمایی و به تصویب رسید.

 

ارسال نظر