احداث خط لوله انتقال فرآورده جدید در دولت قبل راکد ماند

احداث خط لوله انتقال فرآورده جدید در دولت قبل راکد ماند

وزیر نفت گفت: با توجه به تردد سنگین هموطنان در جاده‌های کشور به خصوص محورهای شمال و شمال شرق کشور رکورد مصرف روزانه بنزین به ۱۳۷ میلیون لیتر رسیده است، کارکنان صنعت نفت به‌صورت شبانه‌روزی در حال خدمت رسانی هستند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از شانا، جواد اوجی ظهر امروز (جمعه، ۲۴ شهریورماه) اظهار کرد: با توجه به تردد سنگین هموطنان در جاده‌های کشور به‌ویژه محورهای شمال و شمال‌شرق کشور رکورد مصرف روزانه ۱۳۷ میلیون لیتر بنزین ثبت شد.

وی ادامه داد: با توجه به تمهیدهای اندیشیده شده در زمینه تولید و ذخیره سازی سوخت مایع در سراسر کشور با وجود افزایش مصرف، وزارت نفت غافلگیر نشد و توانست این افرایش مصرف بی‌سابقه را مدیریت کند.

وزیر نفت با اشاره به اینکه عمده پالایشگاه‌های نفتی کشور در جنوب واقع شده‌اند بیان کرد: بخش قابل‌توجهی از این سوخت از انبارهای نفت در سراسر کشور با تانکرهای سوخت‌رسان به‌صورت شبانه‌روزی به مبادی مصرف منتقل می‌شود که جا دارد از همین جا از این قشر زحمتکش جامعه کمال تشکر را داشته باشم.

اوجی تصریح کرد: با توجه به ترافیک سنگین در شماری از محورهای شمال و شمال‌شرق کشور تردد بعضی از تانکرهای سوخت مایع با تاخیرهایی روبه‌رو بوده است، ضمن تشکر از پلیس راهور تقاضا داریم مسیر برای رفت و آمد این تانکرها همواره باز باشد تا بتوانیم سوخت را به‌موقع به جایگاه‌های عرضه برسانیم.

وی درباره الزام دولت برای جابه‌جایی سوخت مایع با خطوط لوله و راه‌آهن یادآور شد: متاسفانه در سال‌های گذشته به‌ویژه در دولت قبل احداث خطوط لوله جدید انتقال فرآورده نداشته‌ایم اما با آغاز این دولت طراحی و احداث این خطوط آغاز شد برای نمونه خط لوله هزار و ۵۰۰ کیلومتری از مبدا هرمزگان به شمال کشور طی دو سال اخیر آغاز شده و به‌زودی فاز نخست این خط لوله به طول ۴۶۰ کیلومتر تا جنوب کرمان به بهره‌برداری خواهد رسید.

وزیر نفت ادامه داد: با بهره‌برداری از فاز نخست خط لوله یاد شده از تردد بیش از ۲ هزار کامیون سوخت‌رسان جلوگیری خواهد شد، ادامه این خط لوله (تابش) نیز ظرف ۲ تا ۳ سال آینده تکمیل می‌شود.

اوجی با یادآوری اینکه عملیات اجرایی خط لوله پارس که یک انشعاب از خط لوله تابش است و سمت استان فارس می‌رود به‌زودی آغاز می‌شود، افزود: امروز نزدیک به روزانه ۱۵ میلیون لیتر نسبت به روزهای نخست آغاز به‌کار دولت سیزدهم افزایش تولید بنزین در کشور داشته‌ایم.

وی با بیان این که با احداث پتروپالایشگاه‌های نفتی در سال‌های آینده موضوع کمبود بنزین به‌صورت بلندمدت حل خواهد شد، گفت: هیچ‌گونه افزایش قیمتی برای بنزین و دیگر فرآورده‌های نفتی در دستور کار دولت نیست و خبرهای منتشر شده از سوی برخی رسانه‌های معاند تنها با هدف تشویش اذهان عمومی است.

ارسال نظر