شناسه خبر : 46297

رشد ۱۲ درصدی تولید لوازم خانگی

رشد ۱۲ درصدی تولید لوازم خانگی

معاون وزیر صمت گفت: با توجه به هدف گذاری متمرکز وزارت صمت تولید لوازم خانگی در ۱۰ امسال ۱۲ درصد رشد داشته است

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمدمهدی برادران معاون صنایع عمومی وزارت صمت،  اظهار کرد: در تمام بخش‌های مختلف وزارت صنعت، معدن و تجارت هدف‌گذاری متمرکز بر تولید شکل گرفته است.

وی تاکید کرد: لازمه دستیابی به این هدف برنامه‌ریزی برای تامین مواد اولیه، بازسازی خطوط جدید و مواردی از این دست بوده است که توانسته‌ایم همگی را انجام بدهیم. ۷۱ نوع محصول جدید و دانش‌بنیان را در نمایشگاهی که ماه گذشته برگزار شد، عرضه کردیم که این هر کدام از این محصولات با خصوصیاتی که داشتند برای کاهش مصرف انرژی، افزایش عمق تولید داخلی و کاهش ارزبری مورداستفاده قرار گرفتند.

معاون صنایع عمومی وزارت صمت همچنین گفت: در ۱۰ ماه نخست امسال نسبت به مدت‌زمان مشابه در سال گذشته در حوزه تولید لوازم خانگی ۱۲ درصد رشد تولید را تجربه کردیم. روند رو به رشد تولید به صورت مستمر با هماهنگی کلیه استان‌ها، جامعه کارآفرینی و ۱۸ نقشه راهی که در صنایع مختلف تعریف شده است تحقق پیدا کرده است. ضمن اینکه تمرکز خود را بر برخی صنایع جدید مانند نوشت‌افزار، تجهیزات ورزشی و بسته‌بندی که پیش از این کمتر مورد توجه قرار می‌گرفت قرار دادیم تا سبد محصولات داخلی کامل شود.

ارسال نظر