شناسه خبر : 45479

ظرفیت تولید ۴.۵ میلیون دستگاه تلویزیون ایرانی

ظرفیت تولید ۴.۵ میلیون دستگاه تلویزیون ایرانی

دبیر انجمن تولیدکنندگان لوازم صوتی و تصویری گفت: توان تولید سالانه ۴.۵ میلیون دستگاه تلویزیون در کشور وجود دارد اما فقط ۲ میلیون دستگاه تولید می‌کنیم.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمدرضا شهیدی دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم صوتی و تصویری گفت: در حال حاضر سالانه فقط  ۶۰۰ هزار تلویزیون قاچاق وارد کشور می شود که میزان مصرف کشور ۲ و نیم میلیون دستگاه است.

او افزود: تا سال ۹۵ و ۹۶ که واردات آزاد بود  حدود ۴ هزار تلویزیون قاچاق وارد کشور میشد و این باور غلط است که اگر واردات آزاد شود کالای قاچاق کاهش می‌یابد. اگر جلوی کالای قاچاق گرفته شود ما با واردات قانونی هیچ مشکلی نخواهیم داشت.

شهیدی گفت: امروز دلار ۳ هزار تومانی به قاچاقچی داده می شود ولی ما باید دلار ارز نیمایی دریافت کنیم. ما در سال ۴ و نیم میلیون دستگاه تلویزیون توان تولید داریم ولی فقط ۲ میلیون تولید می کنیم آن هم به خاطر قاچاق است که خریدار آنچنانی ندارد.

 دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم صوتی و تصویری گفت: واردات در صورتی که باعث افزایش سرمایه و تکنولوژی برای کشور باشد بسیار مثبت است ولی اگر غیر از این باشد منطق نخواهد داشت. امروز با اسم و رسم کالای وارداتی فقط کالای قاچاق وارد می شود.

ارسال نظر