شناسه خبر : 47028

تکلیف ضرر برنده نشدگان حراج‌های سکه چیست؟

تکلیف ضرر برنده نشدگان حراج‌های سکه چیست؟

سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلا با بیان اینکه مشکل استرداد وجه متقاضیانی که در حراج سکه برنده نشدند، به سامانه مرکز مبادله ارتباطی ندارد و به شبکه پرداخت مربوط است، گفت: بیش از ۹۵ درصد کسانی که مشکل استرداد وجه داشتند، مشکلشان برطرف شده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، اصغر بالسینی، درباره وضعیت بازگرداندن وجه متقاضیانی که در حراج سکه برنده نشدند، بیان کرد: متقاضیانی که به‌ویژه در حراج اول شرکت کرده بودند، مشکل استرداد وجه را داشتند. این مشکل هم به سامانه مرکز مبادله مرتبط نبوده و مشکل از اختلال در شبکه پرداخت بوده است که ما در حال رفع مشکلات هستیم.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۵ درصد کسانی که مشکل استرداد وجه داشتند، مشکلشان برطرف شده است؛ گفت: مابقی هم با وجود اینکه سامانه مرکز مبادله مشکل ندارد و مشکل از شبکه پرداخت است، در حال مرتفع کردن مشکل هستیم که فرآیند استرداد وجه آنها هم انجام شود و متعهد به حل مشکل مردم هستیم و هیچ نگرانی از بابت استرداد وجه مردم وجود ندارد.

سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلا در پاسخ به اینکه چه تمهیدی برای جبران خسارت کسانی که برنده نشدند و پولشان تاکنون به آنها برنگشته وجود دارد، بیان کرد: این مساله از لحاظ عددی و درصدی عدد کمی است و بخش عمده مشکل افراد حل شده و مابقی هم با وجود اینکه مربوط به شبکه پرداخت بوده، در حال پیگیری است و تک‌تک کسانی که درخواست استرداد وجه دارند، پولشان برمی‌گردد.

بالسینی درباره حراج سوم سکه که امروز در حال برگزاری است، توضیح داد: حراج سوم مرکز مبادله با استقبال خوب مردم در حال برگزاری است. این حراج تا ساعت ۱۵ امروز ادامه دارد و مردم می‌توانند سفارش‌گذاری کنند. بعد از پایان زمان سفارش‌گذاری رتبه‌بندی سفارش‌ها انجام می‌شود و نتایج آن اعلام خواهد شد. یکشنبه ۲۱ اسفند و دوشنبه ۲۲ اسفند هم حراج خواهیم داشت.

وی اظهار کرد: در حراج روز چهارشنبه، بیش از ۷۲ هزار سکه ثبت سفارش شده بود که ما به ۱۰ هزار و ۵ نفر ربع سکه با میانگین قیمت ۱۲ میلیون و ۵۸۸ هزار تومان تخصیص دادیم. در حراج اول به‌دلیل اینکه متقاضیان با فرآیند قیمت‌گذاری و ثبت سفارش آشنا نبودند، میزانی که اختصاص پیدا کرد، ۱۱۱۸ نفر بود.  

ارسال نظر