شناسه خبر : 42300

در چهارمین روز جشنواره حقیقت چه خبر است؟


در چهارمین روز جشنواره حقیقت چه خبر است؟

در چهارمین جلسه «فیلم خبر» امروز پنجشنبه ۳۰ آذرماه، ۱۷ مستند بررسی می‌شوند.

 به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، امروز چهارشنبه ۳۰ آذرماه همزمان با چهارمین روز از هفدهمین جشنواره فیلم مستند ایران «سینماحقیقت»، چهارمین و آخرین جلسه «فیلم خبر» توسط رامتین شهبازی به‌عنوان مجری و کارشناس برگزار می‌شود. 

در چهارمین روز از این برنامه که از ساعت ۱۱ آغاز می‌شود و تا ساعت ۱۸:۳۰ ادامه دارد فیلم‌های زیر به ترتیب بررسی می‌شوند.

۱. «هولاین در ایران» اثر هادی آفریده از بخش نیمه بلند مسابقه ملی 

۲. «می ۱۹۶۸» اثر احسان امی از بخش نیمه بلند مسابقه ملی 

۳. «آوار» اثر عبدالخالق طاهری از بخش بلند مسابقه ملی 

۴. «آخرین کوسه نهنگ» اثر رامتین بالف از بخش بلند مسابقه ملی 

۵. «احمد» اثر مصطفی رزاق کریمی از بخش بلند مسابقه ملی 

۶. «فراموشی مزمن» اثر عباس وهاج از بخش بلند مسابقه ملی 

۷. «ددرس» اثر صادق داوری فر و نفیسه ظهیری ثانی از بخش بلند مسابقه ملی 

۸. «من محمدحسن را دوست دارم» اثر سید محمد محمدی‌ سرشت از بخش نیمه بلند مسابقه ملی 

۹. «مقدس نما» اثر امیرعباس کنعانی هرندی از بخش نیمه بلند مسابقه ملی 

۱۰. «می‌مات» اثر محمدعلی رخشانی از بخش نیمه بلند مسابقه ملی و جایزه شهید آوینی 

۱۱. «ستار الکلاسیکو» اثر هادی شریعتی از بخش بلند مسابقه ملی 

۱۲. «دوئل بوکمال» اثر محمدرضا ابوالحسنی از بخش نیمه بلند مسابقه ملی و جایزه شهید آوینی 

۱۳. «محمدقاضی به روایت گوستاو دوره» اثر حنیف شهپرراد از بخش کوتاه مسابقه ملی 

۱۴. «گیریشمن» اثر پژمان مظاهری پور از بخش کوتاه مسابقه ملی 

۱۵. «دختر کوه نور» اثر جابر بادیاد از بخش کوتاه مسابقه ملی 

۱۶. «سقف سنگی» اثر رویا ربانی از بخش کوتاه مسابقه ملی 

۱۷. «پورزال» اثر احسان فرخی فرد و ماریا ماورتی از بخش کوتاه مسابقه ملی

بزرگداشت مهرداد زاهدیان/ اکران ۴۹ مستند و برگزاری ۳ کارگاه

همچنین در چهارمین روز از هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» ۴۹ فیلم اکران و ۳ کارگاه هم برگزار می‌شود.

در روز ۳۰ آذرماه در سالن‌های مختلف پردیس سینمایی چارسو و سالن سینماتوگراف موزه سینما از ساعت ۱۱ صبح اکران فیلم‌ها آغاز می‌شود و تا ساعت ۲۴ اکران‌ها ادامه خواهد داشت.

سالن ۱ پردیس چارسو

در روز ۳۰ آذرماه اکران فیلم‌ها در سالن ۱ پردیس سینمایی چارسو از ساعت ۱۱ تا ۱۳ و با نمایش فیلم «احمد» به عنوان فیلم پر مخاطب روز سوم آغاز خواهد شد. مستند بلند «آذر آبادگان» به کارگردانی حامد کلجه‌ای در بخش مسابقه ملی از ساعت ۱۳ تا ۱۵ نمایش داده می‌شود.

از ساعت ۱۵ تا ۱۷ هم مستند «همسفر» به کارگردانی محمدحسین حیدری در بخش جایزه شهید آوینی اکران خواهد شد.

مستند بلند «خانواده خلج» به کارگردانی مشترک مریم الهامیان و مصطفی حاجی قاسمی در بخش مسابقه ملی و بین‌الملل از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹:۳۰ نمایش داده می‌شود. در این سالن مستند بلند «بحران خاموش» به کارگردانی محمدحسن حقیقی در بخش مسابقه ملی از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۱:۳۰ و «فراموشی مزمن» به کارگردانی عباس وهاج از ساعت ۲۱:۳۰ تا ۲۳:۳۰ در بخش مسابقه ملی اکران خواهند شد.

سالن ۲ پردیس چارسو

سالن ۲ پردیس سینمایی چارسو در روز پنج‌شنبه ۳۰ آذر میزبان ۱۱ فیلم خواهد بود. مستندهای نیمه‌بلند «نگهبانان آسمان» اثر پیتر وان ایکه محصول مشترک بلژیک، هلند و برزیل و «در دست ساخت» اثر مارکوس تویوو محصول فنلاند در بخش مسابقه بین‌الملل از ساعت ۱۱ تا ۱۳، مستندهای نیمه‌بلند « انتهای دره اشک‌ها» اثر یاروسلاو وشندیبیل محصول رومانی و « خندیدن در افغانستان» اثر آنتا پاپتاناسیو محصول یونان در بخش مسابقه بین‌الملل از ساعت ۱۳ تا ۱۵، مستند بلند «ماجرای سباستین بلین: ریباند» اثر جیل سیمونه و... محصول بلژیک و مستند نیمه‌بلند «بسته» اثر تادئوش خودی محصول لهستان در بخش مسابقه بین‌الملل از ساعت ۱۵ تا ۱۷، مستند «بی‌خوابی» اثر اسماعیل فیفی آنوبیل و نانا یا آنوبیل محصول انگلستان در بخش پرتره و مستند کوتاه «سفر: آینده عشایر قزاق» اثر کازیو ایسوبه محصول ژاپن در بخش مسابقه بین‌الملل از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹:۳۰، مستند «نور عمودی می‌تابد» اثر افتیمیا زیموراگکی محصول اسپانیا در بخش نمایش‌های ویژه و مستند کوتاه «فریادی از کوهستان» اثر کریم سلیم شلوانی محصول پاکستان در بخش مسابقه بین‌الملل از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۱:۳۰ و «یک جاسوس دلسوز» اثر استیو جیمز محصول آمریکا در بخش نمایش‌های ویژه از ساعت ۲۱:۳۰ تا ۲۳:۳۰ اکران خواهد شد.

سالن ۳ پردیس چارسو

اکران فیلم‌ها در چهارمین روز جشنواره در سالن ۳ پردیس سینمایی چارسو از ساعت ۱۱ تا ۱۳ و با نمایش فیلم «احمد» به عنوان فیلم پر مخاطب روز سوم آغاز خواهد شد.

مستندهای «ریتم» منوچهر طیاب، «ایمان» حسین ترابی، بکوبید دهل‌ها...» جمال شورجه، «اون شب که بارون اومد» کامران شیردل و «جام حسنلو» محمدرضا اصلانی در بخش گنجینه از ساعت ۱۳ تا ۱۵، مستند بلند «رزیدنت» به کارگردانی امیرمحمد کوچک‌زاده در بخش مسابقه ملی از ساعت ۱۵ تا ۱۷، مستند بلند «قوی دل» به کارگردانی علی فراهانی صدر در بخش مسابقه ملی و جایزه شهید آوینی از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹:۳۰، مستند بلند «رویای بزرگ» به کارگردانی احسان مشکور در بخش مسابقه ملی از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۱:۳۰ و مستند بلند «سونوگرافی» به کارگردانی هایده مرادی در بخش مسابقه ملی در سالن ۳ پردیس چارسو اکران خواهند شد.

سالن ۴ پردیس چارسو

سالن ۴ پردیس چارسو در چهارمین روز جشنواره از ساعت ۱۰ تا ۱۲ میزبان اکران مستند «نوار غزه» به کارگردانی جیمز لانگلی محصول آمریکا خواهد بود. مستند «اشک‌های غزه» به کارگردانی ویبکه لوگه برگ هم در بخش غزه از ساعت ۲۲ تا ۲۴ اکران می‌شود.

کارگاه «استراتژی‌های پخش بین‌الملل» خانم ندا لوکیچ، مدیر پخش جشنواره‌ای شرکت پخش تاسکوفسکی، از ساعت ۱۳ تا ۱۵، کارگاه «تجربه‌های جدید من در فیلمسازی مستند» مهرداد اسکویی ساعت ۱۵ تا ۱۷ و کارگاه «لنزهای بحران» با حضور جیمز لانگلی از ساعت ۲۰ تا ۲۲، در این سالن برگزار خواهد شد.

از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در سالن ۴ پردیس چارسو آیین بزرگداشت مهرداد زاهدیان با حضور همکاران و خانواده این مستندساز سینمای ایران برگزار خواهد شد.

سالن ۵ چارسو

اکران فیلم‌ها در چهارمین روز جشنواره در سالن ۵ پردیس سینمایی چارسو از ساعت ۱۱ تا ۱۳ و با نمایش فیلم «احمد» به عنوان فیلم پر مخاطب روز سوم آغاز خواهد شد.

مستندهای نیمه‌بلند «من محمدحسن را دوست دارم» به کارگردانی سید محمد محمدی‌سرشت و «مقدس نما» به کارگردانی امیرعباس کنعانی هرندی در بخش مسابقه ملی از ساعت ۱۳ تا ۱۵ نمایش داده می‌شود.

مستندهای نیمه‌بلند «نفس» به کارگردانی علیرضا باغشنی و «بچه دزد» به کارگردانی علی پورمومنی بلورچی در بخش مسابقه ملی از ساعت ۱۵ تا ۱۷ اکران خواهد شد.

در سالن ۵ چارسو همچنین مستندهای نیمه‌بلند «هفت سال اینجا» به کارگردانی سید مصطفی سیدالحسینی و «اندوه جنگل» به کارگردانی مریم رزاقی در بخش مسابقه ملی از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹:۳۰ اکران می‌شود.

سه مستند کوتاه «آن هفت روز» به کارگردانی احسان شادمانی، «در پناه نیزار» به کارگردانی حبیب علوانی و «ارجنا» به کارگردانی عباس رفیعی مرغملکی در بخش مسابقه ملی از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۱:۳۰ اکران می‌شود.

مستند نیمه‌بلند «می‌مات» به کارگردانی محمدعلی رخشانی و مستند «سر به هوا» به کارگردانی سید مسعود امامی هم در بخش جایزه شهید آوینی از ساعت ۲۱:۳۰ تا ۲۳:۳۰ اکران می‌شود.

سالن ۶ چارسو

اکران فیلم‌ها در چهارمین روز جشنواره در سالن ۶ پردیس سینمایی چارسو از ساعت ۱۱ تا ۱۳ و با نمایش فیلم «احمد» به عنوان فیلم پر مخاطب روز سوم آغاز خواهد شد. در این سالن مستند «تفنگداران جنوب» به کارگردانی علی بلند نظر در بخش جایزه شهید آوینی از ساعت ۱۳ تا ۱۵ به نمایش در می‌آید.

همچنین از ساعت ۱۵ تا ۱۷ مستندهای کوتاه «کر کوهستان» به کارگردانی امیرحسین اسیوند چمعالی، «بازگشت به لوگا» به کارگردانی محسن شیرزایی و «فرشته‌ها» به کارگردانی مهدی زمانپور کیاسری در بخش مسابقه ملی اکران خواهد شد.

مستندهای نیمه‌بلند «چه کسی پنیر من را جابجا کرد؟» به کارگردانی عزت‌الله پروازه و «دنده چپ» به کارگردانی امیرمحمد احمدی هم از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹:۳۰ در بخش مسابقه ملی اکران می‌شود.

مستندهای «پایان جنگ» به کارگردانی علی محمد صادقی و «آن‌ها» به کارگردانی مصطفی سیفی در بخش جایزه شهید آوینی از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۱:۳۰ و دو مستند نیمه‌بلند «به شکوه نگاه می‌کنم» به کارگردانی پیام میرتبریزیان و «آب‌بندان» به کارگردانی رضا اکبریان گالشکلایی در بخش مسابقه ملی از ساعت ۲۱:۳۰ تا ۲۳:۳۰ اکران خواهد شد.

سالن سینماتوگراف موزه سینما

مستند بلند «زیبا، لذیذ، مبتذل» به کارگردانی امیررضا جوادی در بخش مسابقه ملی و بین‌الملل از ساعت ۱۴ تا ۱۶، مستند «حافظه سینما: فیلمی درباره فرناندو مندز لیته» اثر موسیس سلاما محصول اسپانیا در بخش پرتره از ساعت ۱۶ تا ۱۸، مستند بلند «ستار الکلاسیکو» به کارگردانی هادی شریعتی در بخش مسابقه ملی و بین‌الملل از ساعت ۱۸ تا ۲۰ و مستند بلند «احمد» به کارگردانی مصطفی رزاق کریمی در بخش مسابقه ملی و جایزه شهید آوینی از ساعت ۲۰ تا ۲۲ اکران خواهد شد.

هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» به دبیری محمد حمیدی مقدم ۲۷ آذر تا ۲ دی‌ ۱۴۰۲ در پردیس چارسو برگزار می‌شود.

 

ارسال نظر