شناسه خبر : 24909

علی زندوکیلی تدریس «آواز تلفیقی» را به دانشگاه آورد

علی زندوکیلی تدریس «آواز تلفیقی» را به دانشگاه آورد

بنا به اعلام مدیران دانشگاه علمی کاربردی و پس از ثبت رشته «آواز تلفیقی» در دفترچه‌های این مراکز، از مهر ماه سال ۱۴۰۱ رشته «آواز تلفیقی» به رشته‌های تحصیلی دانشگاه علمی و کاربردی افزوده شد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از فارس، بنا به اعلام مدیران دانشگاه علمی کاربردی و پس از ثبت رشته «آواز تلفیقی» در دفترچه‌های این مراکز، از مهر ماه سال ۱۴۰۱ رشته «آواز تلفیقی» به رشته‌های تحصیلی دانشگاه علمی کاربردی افزوده شد.

علی زندوکیلی در توضیح این موضوع می گوید: «من بیش از ۱۳ سال است که در دانشگاه و آموزشگاه و موسسه خودم سابقه تدریس دارم و در این مدت تحقیقات و مطالعات زیادی را نیز در حوزه موسیقی و آواز داشتم. همان گونه که دانش و تعریف درستی از موسیقی تلفیقی در ایران وجود ندارد به نظر می رسد «آواز تلفیقی» نیز بسیار مهجور مانده است. همین باعث شد پس از سالها مطالعه و تحقیق، طرحی را به نام «نُت آوا» به رشته تحریر در بیاورم. در این طرح تلاش شده که آموزش هایی به هنرجویان این حوزه از موسیقی داده شود و آنها علاوه بر آموزش ساز، ریتم، سلفژ و...، در ده اپیزود بتواند مختصات آواز تلفیقی را نیز بیاموزد.»

خواننده قطعه پرطرفدار «لالایی» خاطر نشان کرد: «من از سال ۹۳ تدریس در واحد ۴۶ دانشگاه علمی کاربردی را تجربه کرده ام و با مدیران این مرکز سرکار خانم «تقی پور» نیز این طرح را مطرح کردم. در همه این سالها مراکز آموزشی در ایران فقط دو شاخه آموزش آواز را داشته اند: آواز ایرانی و آواز کلاسیک. حالا چند سالی هم هست که آواز کلاسیک حذف شده و همه علاقمندان به خوانندگی باید در رشته آواز ایرانی تحصیل کنند. من با ارائه طرح «نت آوا» به سازمان سنجش، در جلسه دفاع و توضیح آن هم شرکت کردم و توانستم نظر مثبت بسیاری از اساتید و بزرگان این عرصه در حوزه آموزش را جلب کنم و خوشحالم که از هفته گذشته این رشته جدید در قالب «آواز تلفیقی» در دفترچه های دانشگاه علمی و کاربردی درج شده و از مهرماه سال ۱۴۰۱ علاقمندان می توانند در این رشته آموزش ببینند».

علی زندوکیلی در انتهای صحبت های خود نیز گفت: «من همواره در مقوله آموزش، دغدغه های فراوانی داشتم و دوست دارم بتوانم قدمی بسیار کوچک حتی برای علاقمندان به این هنر بردارم. خداوند را شاکرم که کمک کرد که بتوانم با «نت آوا» به میزانی که در توانم هست برای علاقمندان به این عرصه قدمی بردارم. در نگاشتن سرفصل این طرح، بزرگوارانی همچون علی مومنیان، مسعود پیروی و مهدی قاسمی همراهانی بودند که با شور وعشق در کنارم بودند و از آنها ممنونم. همچنین «آرام پارسا» که در موسسه و آموزشگاه موسیقی من «ناردونه»، کمک شایانی به شکل گیری این طرح و ایده داشتند و از آنها سپاسگذارم.»

گفتنی ست علاقمندان به تحصیل در این رشته پس از قبولی در آزمون ابتدایی، در آزمون حضوری که با حضور اساتید و کارشناسان این حوزه برگزار می شود، شرکت خواهند نمود تا پذیرفته شدگان نهایی این رشته معرفی شوند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای