شناسه خبر : 46458

در ۱۰ ماه نخست امسال صورت گرفت

جابه جایی ۷۲ میلیون مسافر با اتوبوس برون شهری

جابه جایی ۷۲ میلیون مسافر با اتوبوس برون شهری

وزیر راه و شهرسازی گفت: در ۱۰ ماه نخست امسال، تعداد ۱۲۴ میلیون مسافر با وسایل حمل‌ونقل عمومی برون شهری جابه‌جا شده اند که از این تعداد، ۷۲ میلیون مسافر با اتوبوس سفر کرده اند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از مهر، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، گفت: در ۱۰ ماه نخست امسال، تعداد ۱۲۴ میلیون مسافر با وسایل حمل و نقل عمومی برون شهری جابه‌جا شد ند که ۵۸ درصد از طریق اتوبوس برون شهری، ۳۴ میلیون نفر با مینی‌بوس (۲۷ درصد) و ۱۸ میلیون مسافر با سواری‌های کرایه برون شهری (۱۵ درصد) جابه‌جا شدند.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در ۱۰ ماه نخست امسال به میزان ۴۷۵ میلیون تن بار با صورت وضعیت در محورهای برون شهری کشور حمل شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد.روند ده ساله حمل بار در کشور نشان می‌دهد که بیشترین حجم جابه‌جایی بار در سال ۱۴۰۲ و بیشترین میزان حمل بار به مقصد استان‌های اصفهان و تهران به ترتیب به میزان ۴۸ و ۴۳ میلیون تن بوده است.

وی افزود: ۳۳ درصد حجم بار جابه‌جا شده مربوط به مواد ساختمانی و معدنی، ۱۹ درصد مواد شیمایی، ۱۷ درصد کالاهای فلزی و بقیه در سایر موارد بوده است. در ۱۰ ماه نخست امسال، ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تن کالا ترانزیت شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (هفت میلیون و ۸۰۰ هزار تن) ۴۴ درصد رشد داشته است.

وی تأکید کرد: روند ده ساله اخیر نشان می‌دهد که بیشترین ترانزیت در ۱۰ ماه نخست سال ۱۳۹۳ به میزان ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تن بوده است که این رکورد در سال ۱۴۰۲ شکسته شد و رکورد قبلی ترانزیت را ۹ درصد افزایش داد. بیشترین میزان ترانزیت ورودی در ۱۰ ماه نخست امسال از بندر شهید رجایی به میزان سه میلیون تن و پایانه مرزی پرویز خان به میزان دو میلیون و ۷۰۰ هزار تن بوده است و بیشترین ترانزیت خروجی در این مدت از پایانه مرکزی پرویزخان به میزان دو میلیون تن در ۱۰ ماه نخست امسال ثبت شده است.

ارسال نظر