شناسه خبر : 45727

مصرف ۱۳.۷ میلیون تن آسفالت در سطح راه‌های کشور

مصرف ۱۳.۷ میلیون تن آسفالت در سطح راه‌های کشور

معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی گفت: عملیات ساخت و بهسازی جاده‌های کشور در سال جاری ۱۰ درصد رشد داشت و ۱۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تن آسفالت در سطح شبکه راه‌های کشور مصرف شد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از مهر، امیرمحمود غفاری معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه قیر مورد نیاز آسفالت بخش مهمی از شبکه راه‌های شریانی، اصلی و فرعی در اقصی نقاط کشور از محل قانون اصلاح بند «ک» تبصره یک قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور تأمین شد، گفت: از زمان ابلاغ قانون تا نیمه بهمن ماه سال جاری، ۱۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تن آسفالت در سطح شبکه ارتباطی کشور به طول ۳۰ هزار کیلومتر شامل راه‌های شریانی، اصلی و فرعی روستایی شده است.

معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی ادامه‌داد: در سه ماهه گذشته، عملیات لکه‌گیری و روکش آسفالت حدود ۳۰ هزار کیلومتر از محورهای مواصلاتی کشور اجرایی شد. همچنین عملیات ساخت و بهسازی حدود ۵۷۲ کیلومتر از جاده‌های کشور انجام شده است که این میزان در مقایسه با سال‌های گذشته رشد ۱۰ درصدی را نشان می‌دهد.

غفاری اظهار داشت: در صدد هستیم تا بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان امسال نیز حدود ۱۸ میلیون تن در سطح محورهای مواصلاتی آسفالت‌ریزی شود.

ارسال نظر