شناسه خبر : 44817

بیش از ۵ هزار نفر زمین رایگان گرفتند / ساخت ۲ میلیون و ۴۰ هزار واحد مسکونی جدید

بیش از ۵ هزار نفر زمین رایگان گرفتند / ساخت ۲ میلیون و ۴۰ هزار واحد مسکونی جدید

وزیر راه وشهرسازی گفت: عملیات اجرایی ساخت بیش از ۲ میلیون و ۴۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در سراسر کشور در حال ساخت است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، مهرداد بذرپاش وزیر راه وشهرسازی گفت: مجوز صیادی برای شناور‌های صیادی که پیش از این برای بسیاری از مردم شهر‌های جنوبی کشور مشکل ساز شده بود برطرف شده و اهتمام جدی برای صدور مجوز‌های صیادی در شناور‌ها ایجاد شد.

به گفته وی ۱۴ هزار پروژه نهضت ملی مسکن در شهر‌های جنوبی کشور به متقاضیان تحویل داده شد و پیش از این هم ۶ هزار واحد نهضت ملی مسکن به بهره برداری رسید که در مجموع ۲۰ هزار واحد مسکونی تحویل داده شده است همچنین ۱۱ هزار قطعه زمین به متقاضیان در قالب طرح نهضت ملی مسکن اهداشد.

او می‌گوید: در قالب طرح جوانی جمعیت هم ۳ هزار و ۲۰۰ قطعه زمین تحویل داده که با احتساب اراضی اهدا شده در دوره قبل در مجموع ۵ هزار و ۷۰۰ زمین مسکونی در قالب این طرح اهدا شده است.

بذرپاش همچنین به آغاز عملیات اجرایی دو شهر جدید ساحلی خلیج فارس و مکران مرکزی در قالب شهر‌های ساحلی هم اشاره کرد و گفت: ۲۷ نقطه ساحلی شناسایی شده است که در مجموع مقرر شده است ۲۷ شهر ساحلی در کشور احداث شود.

وزیر راه وشهرسازی همچنین به احداث راه‌ها اشاره کرد و گفت: آغاز عملیات اجرایی ۹۳ کیلوکتر از باند دوم کریدور نوار ساحلی جنوب و بهره برداری از ۵۲ کیلومتر راه اصلی و بزرگراه اصلی انجام شده است.

او گفت: عملیات اجرایی ساخت بیش از ۲ میلیون و ۴۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در سراسر کشور در حال ساخت است و اجرای این پروژه‌ها همچنان در حال افزایش است.

ارسال نظر