شناسه خبر : 43589

دلیل قطعی آب فرودگاه مهرآباد چه بود؟

دلیل قطعی آب فرودگاه مهرآباد چه بود؟

شرکت آب و فاضلاب استان تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد قطع آب فرودگاه مهرآباد ناشی از افزایش مصرف و نداشتن مخازن ذخیره در تاسیسات آبرسانی فرودگاه بوده است و هم اکنون این مشکل برطرف شده است.

به گزارش چابک آنلاین، در این اطلاعیه آمده است افت فشارآب ترمینال اول و دوم فرودگاه مهرآباد به علت افت فشار ناشی از افزایش مصرف آب بوده است و این شرکت هیچ برنامه‌ای برای نوبت‌بندی آب در کلانشهر تهران ندارد.      

این اطلاعیه می افزاید در حالی‌که کلان‌شهر و استان تهران وارد چهارمین سال متوالی خشکسالی شده است، مطابق مصوبات استانداری و مرکز مدیریت بحران استان تهران، مراکز حساس مانند بیمارستان‌ها، فرودگاه و ... موظف به نصب مخزن ذخیره آب برای تامین ۴۸ ساعته آب شرب هستند که یکی از دلایل افت فشار در فرودگاه مهرآباد به علت نبود مخزن ذخیره اضطراری آب در این فرودگاه بوده است.    

افزون بر این شرکت آب و فاضلاب منطقه ۵، طی ماه‌های اخیر در مکاتبات خود با فرودگاه مهرآباد بر ضرورت نصب مخزن آب برای تامین ۴۸ ساعته آب شرب و ذخیره مناسب آب برای ساعات اوج مصرف، تاکید داشته است.      

شرکت آب و فاضلاب استان تهران اعلام کرد با پیگیری‌های انجام شده، هم‌اکنون تامین آب شرب فرودگاه مهرآباد پایدار شده است و با ایجاد مخزن و سیستم ذخیره آب، مشکل افت فشار این فرودگاه به طور کامل برطرف خواهد شد.    

آبفای استان تهران از تمامی شهروندان تهرانی درخواست کرد در حالی‌که تامین آب این کلان‌شهر با دشواری انجام می‌شود، با رعایت شیوه‌های مدیریت مصرف و پرهیز از مصارف غیرضروری این شرکت را در تامین پایدار آب شرب یاری دهند.

ارسال نظر