شناسه خبر : 43597

رتبه جدید ایران در سرعت اینترنت اعلام شد

رتبه جدید ایران در سرعت اینترنت اعلام شد

در رده بندی جهانی اسپید تست از میانه سرعت اینترنت کشورها در دسامبر ۲۰۲۳میلادی، جایگاه ایران دربخش اینترنت ثابت نسبت به ماه قبل از آن بدون تغییر باقی مانده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از تسنیم، جدیدترین گزارش وب سایت اسپید تست نشان می‌دهد در آخرین ماه ۲۰۲۳ میلادی میانه سرعت اینترنت موبایل جهان ۴۹.۲۵ و میانه سرعت اینترنت ثابت آن ۹۰.۹۳ مگابیت برثانیه بوده است.

رنکینگ سرعت 1

همچنین براساس گزارش اسپید تست در دسامبر ۲۰۲۳ میلادی میانه سرعت اینترنت موبایل ایران ۳۱.۲۹ مگابیت برثانیه بوده و جایگاه آن نسبت به نوامبر (ماه قبل) با ۳ پله سقوط رده ۷۸ اعلام شده است. در بخش اینترنت ثابت نیز میانه سرعت اینترنت کشور ۱۲.۶۲ مگابیت بوده و جایگاه آن در رده بندی کشورهای جهان نسبت به ماه قبل بدون تغییر، رتبه ۱۵۴ است.

رنکینگ سرعت 2

این درحالی است که در نوامبر ۲۰۲۳ میلادی میانه سرعت اینترنت موبایل ایران ۳۱.۸۲ و میانه سرعت اینترنت ثابت ۱۲.۷۶ مگابیت برثانیه بوده است. در این ماه هرچند جایگاه ایران در رده بندی کشورهایی با بیشترین میانه سرعت اینترنت موبایل نسبت به ماه قبل تغییری نکرد و همچنان رده ۷۵ بود، اما در رده بندی میانه سرعت اینترنت ثابت، ایران یک پله سقوط کرده و در رده ۱۵۴ قرار داشت.

در رده بندی اسپید تست از کشورهایی با بیشترین میانه سرعت اینترنت موبایل در سراسر جهان در دسامبر ۲۰۲۳ میلادی به ترتیب امارات متحده عربی (۳۰۳.۲۱ مگابیت برثانیه)، قطر (۲۴۴.۴۴ مگابیت برثانیه)، کویت (۱۸۳.۸۳ مگابیت برثانیه) و چین (۱۶۰.۱۴ مگابیت برثانیه) بوده است. این کشورها رده یک تا چهار را به خود اختصاص داده اند و جایگاه آنها در فهرست اسپید تست نسبت به ماه نوامبر تغییری نکرده است.

رنکینگ سرعت 3

در بخش رده بندی اینترنت ثابت در دسامبر ۲۰۲۳ میلادی، به ترتیب کشورهای سنگاپور (۲۷۰.۶۲ مگابیت برثانیه) و هنگ کنگ (۲۶۶.۶۳ مگابیت برثانیه) در رده‌های یکم و دوم قرار دارند که جایگاه آنها نسبت فهرست ماه قبل از آن تغییری نکرده است.

رنکینگ سرعت 4

ارسال نظر