شناسه خبر : 50504

آرسنال رکورد شکست‌ناپذیرها را زد

آرسنال رکورد شکست‌ناپذیرها را زد

آرسنال پس از شکست منچستریونایتد در اولدترافورد، رکورد باورنکردنی تیم شکست ناپذیر سال ۲۰۰۴ را شکست.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، آرسنال که نمی‌خواست برابر یونایتد بی‌انگیزه امتیاز از دست بدهد، با یک گل به برتری رسید و توانست رقابت برای قهرمانی را به هفته پایانی بکشاند.  توپچی‌ها اکنون ۲۷ بازی از ۳۷ بازی خود در این فصل لیگ برتر را برده‌اند.

این عدد بیش از ۲۶ بردی است که تیم آرسن ونگر در فصل ۲۰۰۴-۲۰۰۳ پشت سر گذاشت. آن تیم افسانه‌ای، با حضور بزرگانی مانند تیری آنری، پاتریک ویرا و رابرت پیرس، در ۱۲ بازی به تساوی رسید و در ۳۸ بازی ۹۰ امتیاز کسب کرد و بدون باخت قهرمان لیگ برتر شد و بعد از آن هیچ تیم دیگری نتوانسته است در یک فصل لیگ برتر بدون باخت قهرمان شود.

آرسنال برای قهرمانی به لطف  تاتنهام رقیب دیرینه‌شان نیاز دارند که حریف سیتی در بازی سه شنبه شب است.

آرتتا پس از این برد به اسکای اسپورت گفت: واقعا از پیروزی خوشحالیم. در نیمه دوم باید بهتر کار می کردیم و یک گل دیگر به ثمر می‌رساندیم. این برد مهم بود چون باید بلد باشیم در بازی‌هایی که زدن گل دوم سخت است، شکست نخوریم. ما قطعا بازی منچسترسیتی و تاتنهام را تماشا خواهیم کرد. نتایج را رصد خواهیم کرد. در فوتبال همیشه شانس وجود دارد.

آرسنال در روز پایانی میزبان اورتون است و سیتی در ورزشگاه اتحاد پذیرای وستهم خواهد بود.

بدترین یونایتد نیم قرن اخیر

منچستریونایتد اکنون ۸۲ گل در تمام رقابت‌های این فصل دریافت کرده است که بدترین نتیجه آنها در ۵۳ سال گذشته است. علاوه بر این، شکست برابر آرسنال، نوزدهمین شکست فصل شیاطین سرخ بود یعنی بیشترین تعداد شکست در ۴۶ سال گذشته.

در حال حاضر تیم اریک تن هاخ در رده هشتم جدول رده بندی لیگ برتر قرار دارد. این باشگاه به پایین‌ترین رتبه خود در تاریخ لیگ برتر رسیده است. پیش از این رتبه هفتم در فصل ۲۰۱۴-۲۰۱۳ بدترین عملکرد یونایتد در تاریخ لیگ برتر بود. 


 

ارسال نظر