شناسه خبر : 47608

بهترین فصل فوتبالی هری کین

بهترین فصل فوتبالی هری کین

هری کین در نخستین فصل حضورش در بایرن مونیخ توانست بهترین عملکردش را در لیگ ثبت کند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، بایرن مونیخ در هفته بیست و ششم بوندسلیگا توانستند دارمشتات را ۵ بر ۲ شکست دهد. بایرنی‌ها با این پیروزی ۶۰ امتیازی شدند و جایگاه دومی خود را تثبیت کردند.

هری کین در این دیدار یکی از گل‌های تیمش را به ثمر رساند. مهاجم بایرن مونیخ با ۳۱ گل در اولین فصلش در بوندسلیگا رکورد زد. پیش از او اووه زیلر در فصل ۱۹۶۴-۱۹۶۳ و در اولین فصل حضورش در بوندسلیگا توانسته بود ۳۰ گل به ثمر برساند و کین رکورد او را شکست. البته هری کین در اواخر دیدار با دارمشتات مصدوم شد. این بازیکن انگلیسی در دقیقه ۸۲ جای خودش را به اریک ماکسیم چوپو موتینگ داد.

کین با ۳۱ گل در ۲۶ بازی بهترین گلزن این فصل بوندسلیگای آلمان است. او در آگوست سال گذشته  با ۱۰۰ میلیون یورو از تاتنهام به بایرن پیوست و توانست در فصل اول درخشش خوبی داشته باشد و با این تیم به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان هم راه یافته است.

توماس توخل بعد از بازی درباره مصدومیت هری کین گفت: امیدوارم که شرایط کین خوب باشد. هنوز تیم پزشکی هیچ تشخیصی نداده است و باید صبر کنیم ولی امیدوارم چیز خاصی رخ نداده باشد. در طول بازی موقعیت‌های خوبی خلق کردیم و فکر می‌کنم مستحق برد بودیم. 

رکورد بعدی؟

روبرت لواندوفسکی در فصل ۲۰۲۱-۲۰۲۰ رکورد  گرد مولر را شکست و ۴۱ گل با پیراهن مونیخ در یک فصل به ثمر رساند.  اکنون ۸ بازی به پایان فصل در بوندسلیگا باقی مانده است و کین ۳۱ گل زده و ۱۰ گل تا رسیدن به رکورد لواندوفسکی فاصله دارد. در صورتی که هری کین در ۸ دیدار باقی‌مانده بتواند ۱۰ گل بزند به این رکورد نیز دست خواهد یافت.

این آخرین بازی بایرن قبل از تعطیلات دو هفته‌ای رقابت‌های باشگاهی بود. بایرن در دیدار بعدی باید ۱۱ فروردین در دیداری حساس برابر بوروسیادورتموند قرار گیرد.

 

ارسال نظر