شناسه خبر : 51450

دردسر خودروهای برقی برای خودروسازان بریتانیایی داد

دردسر خودروهای برقی برای خودروسازان بریتانیایی داد

داده‌های صنعتی نشان داد، تولید خودرو در بریتانیا در آوریل ۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافت و برای دومین ماه متوالی کاهش یافت زیرا تولیدکنندگان مدل‌های موجود را متوقف کردند و کارخانه‌های بیشتری به تولید خودروهای الکتریکی روی آوردند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، انجمن سازندگان و بازرگانان موتور (SMMT) اعلام کرد که در ماه آوریل، در مجموع ۶۱ هزار و ۸۲۰ خودرو از خطوط تولید خارج شدند، در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۶۶ هزار و ۵۲۷ دستگاه بود. حجم تولید مارس ۲۷.۱ درصد کاهش یافت.

خودروهای برقی، اعم از مدل‌های تمام برقی، پلاگین هیبریدی یا فول هیبریدی، ۴۰.۵ درصد از کل خودروهای تولید شده را به خود اختصاص داده‌اند. تولیدکنندگان مجموعاً ۲۵ هزار و ۳۱ دستگاه خودروی برقی تولید کردند که نسبت به سال قبل ۰.۱ درصد افزایش داشت.

تولید خودروهای برقی متوالی رشد کرده است زیرا غول‌هایی مانند نیسان و جگوار لندرور، تاتا موتورز میلیاردها دلار در کشور سرمایه‌گذاری کرده‌اند تا برنامه‌های خودروهای برقی را افزایش دهند، زیرا تلاش می‌کند تا سال ۲۰۵۰ به صفر خالص برسد.

طبق گزارش رویترز، انجمن سازندگان و بازرگانان موتور افزود که تولید خودرو در بریتانیا ۰.۸ درصد در سال ۲۰۲۳ کاهش یافته است.

ارسال نظر