شناسه خبر : 48376

۱۰ میلیون دلار برای آزادی مرد تاجر از چنگ آدم‌ رباها

10 میلیون دلار برای آزادی مرد تاجر از چنگ آدم‌ رباها

مردان تبهکار که تاجر ثروتمندی را گروگان گرفته و در قبال آزادی‌اش ۱۰ میلیون دلار خواسته بودند وقتی پلیس را در یک‌قدمی خود دیدند وی را رها کرده و گریختند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایران،  سردار علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی پایتخت در تشریح جزئیات این خبر گفت: در تعطیلات نوروز امسال زن میانسالی به اداره یازدهم پلیس آگاهی مراجعه کرد و به کارآگاهان گفت که پسرش تاجر است و در چین، هنگ‌کنگ و ایران تجارت می‌کند اما چند روزی است که ناگهان ناپدید شده است. 

این زن که نخست تصور می‌کرده، فرزندش درگیر کار بوده پیگیر غیبت او نشده اما وقتی چند مرد جوان با او تماس گرفته و مدعی شدند که پسرش را ربوده‌اند و با تهدید به قتل او ۱۰ میلیون دلار را برای آزادی‌اش درخواست کردند وی به پلیس مراجعه و درخواست کمک کرده بود.

کارآگاهان در نخستین‌ گام راهی خانه مرد تاجر شدند و دوربین‌های مداربسته اطراف صحنه جرم را هدف بازبینی قرار دادند اما به سرنخی دست نیافتند در حالی که تحقیقات همچنان ادامه داشت آدم‌ربایان دوباره با مادر مرد تاجر تماس گرفتند و درخواست 10 میلیون دلار پول کردند اما در این شاخه از تحقیقات با اقدامات اطلاعاتی گسترده و به‌موقع کارآگاهان مشخص شد که این تماس‌ از شمال کشور صورت گرفته است.

ولیپور گودرزی با بیان اینکه کارآگاهان در یک‌قدمی بازداشت متهمان قرار گرفتند، گفت: متهمان که متوجه شده بودند پلیس مخفیگاه آنها را ردیابی کرده فرد ربوده شده را با دستان بسته در اتوبان کرج- تهران رها کرده و متواری شدند. فرد ربوده شده پس از اینکه آزاد شد در جریان تحقیقات به مأموران گفت: در خانه مشغول صرف شام بودم که ناگهان سه مرد با کلت کمری وارد منزلم شده و پس از اینکه چشمانم را بستند با ایجاد ضرب و جرح من را به شمال کشور منتقل کردند.

 این افراد در ازای آزادی‌‌ام ۱۰ میلیون دلار درخواست کرده بودند اما هنگامی که متوجه شدند پلیس در کمین‌شان است، مرا رها کرده و پا به فرار گذاشتند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت با بیان اینکه فرد ربوده شده به خانه و نزد خانواده‌اش بازگشت، گفت: تحقیقات تکمیلی برای شناسایی و دستگیری آدم‌ربایان در حال انجام است.

 

ارسال نظر