شناسه خبر : 47890

ثبت ۳۴۰ میلیون تردد جاده ای

ثبت ۳۴۰ میلیون تردد جاده ای

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک از ثبت ۳۴۰ میلیون تردد جاده ای خبر داد و گفت: مازندران بیشترین مقصد مسافران نوروزی است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از مهر، سرهنگ احمد شیرانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک گفت: از ۲۴ اسفند ۴۵۲ فقره تصادف فوتی ۱۱ هزار و ۶۰۰ تصادف جرحی در جاده‌های کشور ثبت شده است.

وی افزود: وضعیت کلی تردد از ابتدای طرح نوروزی از ۲۴ اسفند تا به امروز ۳۴۰ میلیون تردد در جاده‌های کشور ثبت شد که به حدود ۲۶ میلیون تردد روزانه رسیده و بیشترین آمار ترددها مربوط به روز ۷ فروردین و۲۹ اسفند بوده است.

سرهنگ شیرانی گفت: حجم انباشت و بیشترین مقصد مسافران نوروزی استان مازندران بوده که در حال حاضر ۳۲۰ هزار خودرو مسافران در این استان وجود دارد و ۲۱۵ هزار خودرو در استان گیلان و حدود ۱۰۰ هزار در خراسان وجود دارد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴ درصد کاهش دارد که بیشترین کاهش مربوط به ایام بارندگی‌ها و شرایط نامساعد جوی بوده است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک گفت: همچنین در استان‌های شمال غربی کشور آذربایجان غربی و شرفی اردبیل و کردستان بارش باران و در ارتفاعات برف پیش بینی شده است و رانندگان حتماً باید آمادگی لازم برای تردد در این شرایط را داشته باشند.

ارسال نظر