شناسه خبر : 47825

سرقت ۴ هزار دلاری در شرق تهران

سرقت ۴ هزار دلاری در شرق تهران

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از بازداشت عاملان سرقت ۴ هزار دلاری در شرق تهران خبر داد و گفت: متهمان در استان فارس در مخفیگاهشان دستگیر شدند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، سردار علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی پایتخت اظهار کرد: چندی قبل مرد جوانی به پایگاه ششم پلیس آگاهی رفته و اعلام کرده که من به همراه پدرم در یک صرافی در میدان "فردوسی" تهران مبادلات ارز داریم و هم زمان در یک گروه شبکه مجازی که حدود هزار نفر عضو دارد خرید و فروش ارز انجام می‌دهیم؛ در این باره با احدی از اعضای گروه توافق کردیم که در روز معامله ۴ هزار دلار را به شخص ناشناسی بفروشیم. شخصی که دلار‌ها را گرفت اقدام به فرار کرد، سریعاً به دنبال وی رفتم که سوار یک دستگاه خودرو پژو شد و هنگامی که خواستم مانع فرارش شوم هم زمان ۲ نفر با سلاح سرد (چاقو و قمه) از خودرو، من را هدف ضرب و جرح قرار دادند.

وی افزود: پس از ثبت شکایت از سوی شاکی و تشکیل پرونده با دستور مقام قضائی تیمی از کارآگاهان برای تحقیقات میدانی راهی صحنه جرم شدند و با بازبینی دوربین‌های مداربسته پی بردند که متهمان با طراحی نقشه قبلی دست به این سرقت زده‌اند و همچنین پلاک خودرو شناسایی شد.

سردار گودرزی ادامه داد: کارآگاهان پس از کشف این سرنخ مهم با اقدامات اطلاعاتی و بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم هویت متهمان را شناسایی کردند و متوجه شدند که آن‌ها پس از ارتکاب جرم به یکی از شهرستان‌های استان "فارس" متواری شده‌اند.

وی با بیان اینکه مخفیگاه متهمان در کوتاه‌ترین زمان ممکن شناسایی شد، افزود: کار آگاهان در گام بعدی پس از هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی راهی مخفیگاه موردنظر در استان فارس شدند و متهمان را در یک عملیات منسجم دستگیر کردند.

این مقام ارشد انتظامی عنوان کرد: متهمان نیز در جریان بازجویی‌ها ابتدایی به جرم سرقت ۴ هزار دلار از پدر و پسر جوان در میدان فردوسی با استفاده از قمه و چاقو اعتراف کردند؛ در تحقیقات بیشتر نیز مشخص شد، متهمان حدود ۱۰ هزار یورو از شخصی با همین شگرد سرقت کرده و در چندین استان نیز دست به کلاهبرداری زده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ متذکر شد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهمان برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی قرار گرفتند و تحقیقات برای شناسایی سایر مالباختگان احتمالی همچنان ادامه دارد.

ارسال نظر