شناسه خبر : 45627

تیراندازی در آمریکا یک کشته و ۲۱ مجروح بر جای گذاشت

تیراندازی در آمریکا یک کشته و ۲۱ مجروح بر جای گذاشت

در جریان تیراندازی در پایان رژه قهرمانی تیم فوتبال آمریکایی کانزاس سیتی در ایالت میزوری یک نفر کشته و ۲۱ نفر مجروح شده‌اند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، مقام‌ها می‌گویند هشت قربانی که جان آنها در خطر بود را فورا تحت درمان قرار دادند که علاوه بر هفت نفر دیگری است که دچار جراحاتی بودند که ممکن بود مرگبار باشد.

یک بیمارستان محلی تایید کرد که  ۹ کودک در میان مجروحین هستند که انتظار می‌رود همگی بهبود پیدا کنند.  پلیس گفت که سه مظنون را در ارتباط با تیراندازی دستگیر کرده است.

تیراندازی در غرب «ایستگاه یونیون» در مرکز کانزاس سیتی روی داد که نزدیک جایی بود که هزاران هوادار تیم فوتبال آمریکایی «چیفس» برای رژه پیروزی تیم خود جمع شده بودند. این تیم روز یکشنبه با پیروزی مقابل «سانفرانسیسکو فورتی ناینرز» در شهر لاس وگاس قهرمان «ان‌اف‌ال» شد.

رژه در حدود ساعت ۲ بعد از ظهر به وقت محلی در کنار ایستگاه یونیون پایان یافت و گزارش‌های محلی حاکی است که بازیکنان تیم «چیفس» هنوز روی صحنه بودند که اولین تیرها شلیک شد.

تیراندازی باعث شد جمعیت تماشاچی، شامل شهردار و خانواده او، پا به فرار بگذارند.

استیسی آبرامز گرِیوز، رئیس پلیس کانزاس سیتی، گفت که ماموران فورا به حادثه واکنش نشان دادند و کارآگاهانی که در صحنه بودند بلافاصله تحقیقات را شروع کردند. ماموران آتش‌نشانی هم فورا برای کمک به مجروحان وارد عمل شدند.

به گفته مقام‌ها، بیش از ۸۰۰ افسر پلیس برای نظارت بر رژه از قبل مستقر شده بودند، از جمله روی ساختمان‌های اطراف تا از ایمنی حاضران اطمینان حاصل کنند.

گریوز در کنفرانسی خبری گفت که در مجموع ۲۲ نفر هدف اصابت گلوله قرار گرفتند که یکی از آنها کشته شد. 

مقام‌های شهر نام هیچ یک از قربانیان را اعلام نکرده‌اند. آنها همچنین هیچ اطلاعاتی را درباره بازداشت شدگان ارائه نکردند، از جمله اینکه چه رشته حوادثی به تیراندازی منجر شد.

یک منبع آگاه  در پلیس به شبکه سی‌بی‌اس نیوز گفت که تیراندازی نتیجه  مشاجره‌ای بود که به خشونت کشیده شد . این منبع آگاه گفت که تیراندازی ربطی به  تروریسم  ندارد.

پلیس گفت که درحال تحقیق درباره انگیزه تیراندازی و جمع آوری شواهد فیزیکی و دیجیتال است. آنها از شاهدان عینی یا کسانی که هرگونه اطلاعاتی دارند خواستند با پلیس تماس بگیرند.

ارسال نظر