شناسه خبر : 45286

کشف ۹۶۰ کیلو پوشاک قاچاق از کشور‌های هند و پاکستان در تهران

کشف ۹۶۰ کیلو پوشاک قاچاق از کشور‌های هند و پاکستان در تهران

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از ۲۰ کیسه البسه قاچاق از یک دستگاه تریلی خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ مهدی افشاری رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ اظهار کرد: با انجام اقدامات فنی و پلیسی مامورین این پلیس موفق به کشف یک دستگاه تریلی حامل البسه قاچاق در محدوده جنوب تهران شدند.

وی افزود: در پی اقدامات فنی و اطلاعاتی پیش‌دستانه محرز شد یک دستگاه تریلی حامل کالای قاچاق تحت پوشش بار قانونی از استان‌های جنوبی کشور به سمت تهران در حرکت است که در خیابان مصطفی خمینی رؤیت و مامورین این پلیس خودروی مذکور را متوقف کردند.

افشاری تصریح کرد: در بررسی اولیه مشخص شد که راننده خودرو اقدام به پوشاندن و اختفاء کالا‌ها تحت پوشش پارچه در انتهای بار کرده، اما در واقع این محموله بار قاچاق انواع پوشاک خارجی است که تحت پوشش یک فقره بارنامه غیر به تهران آورده شده است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با بیان اینکه پس از بازدید مشخص شد که بارخارجی و بارنامه، اسناد و مدارک گمرکی ساختگی است، گفت: کالا‌های کشف شده شامل تعداد ۲۰ کیسه (۹۶۰ کیلوگرم) انواع پوشاک محصول کشور‌های هند و پاکستان بوده که پرونده‌ای در خصوص تشکیل و به همراه متهم به مرجع قضائی معرفی شد.

وی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از یک میلیارد تومان اعلام کرده‌اند، گفت: ورود کالای قاچاق و ارز به کشور باعث ورشکستگی کارخانجات و بیکار شدن کارگران ایرانی می‌شود.

 

ارسال نظر