شناسه خبر : 40597

خسارت ۴ هزار میلیارد تومانی سیل به استان مازندران

خسارت ۴ هزار میلیارد تومانی سیل به استان مازندران

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: سیل، خسارت ۴ هزار میلیارد تومانی به تأسیسات روستایی و شهری مازندران وارد کرده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از فارس، جلسه مدیریت بحران مازندران صبح امروز ۲۱ آبان ماه با حضور محمدحسن نامی، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، حسینی پور استاندار مازندران و مدیران و مسئولان دستگاه های عضو با هدف بررسی دقیق خسارات سیل این استان برگزار شد.

محمدحسن نامی، معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران در این جلسه، گفت: برداشت‌های غیرمجاز بستر رودخانه‌ها عامل بروز خسارت سیلاب‌های اخیر مازندران است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور بر لزوم آبخیزداری و آبخوان‌داری در مازندران تأکید کرد و گفت: باید در مازندران آبخیزداری جدی گرفته شود و با این شیوه عبور آب از رودخانه‌ها را باید کنترل کرد.

نامی توجه ویژه‌ به سازه‌های تقاطعی و پل‌ها را خواستار شد و افزود: سیل، خسارت ۴ هزار میلیارد تومانی به تأسیسات روستایی و شهری مازندران وارد کرده است.

وی با بیان این که مدیریت صحیح و نظارت سختگیرانه مانع خسارت حوادث می‌شود، گفت: خسارت سیلاب شهرستان‌های چالوس، عباس‌آباد، نور، نوشهر و سوادکوه حدود ۴ هزار میلیارد تومان برآورد شده و خسارت نهایی نیز ارزیابی می‌شود.

ایجاد زیرساخت‌ها در پیشگری از طغیان رودخانه‌ها از مصوبات جلسه مدیریت بحران امروز بود.

 سیزدهم آبان ماه امسال بود که به دنبال بالا رفتن سطح رودخانه‌ها، سیل به برخی از زیر ساخت‌های مناطقی در نوشهر و چالوس در مازندران و برخی خانه‌های مردم آسیب وارد کرد.

 

ارسال نظر