شناسه خبر : 39859

هوای بارانی برخی استان‌های کشور

هوای بارانی برخی استان‌های کشور

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن تشریح شرایط جوی کشور طی روزهای آینده، از رگبار و رعدوبرق و در نواحی مستعد ریزش تگرگ و وزش باد شدید در برخی استان‌ها، طی امروز خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان،  با اشاره به شرایط جوی کشور، اظهار کرد: امروز پنجشنبه (۴ آبان) در بخش‌هایی از استان‌های هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان، جنوب بوشهر، جنوب فارس، جزایر تنگه هرمز، همچنین ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس و جنوب اصفهان رگبار و رعدوبرق، در نواحی مستعد ریزش تگرگ، وزش باد شدید گاهی همراه با خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: جمعه (۵ آبان) این شرایط در مناطقی از سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و بخش‌هایی از هرمزگان ادامه خواهد داشت.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با بیان اینکه شنبه (۶ آبان) در بخش‌هایی از جنوب شرق کشور ابرناکی و بارش پراکنده انتظار می‌رود، گفت: یکشنبه (۷ آبان) در غالب مناطق کشور جوی پایدار حاکم خواهد بود و دوشنبه (۸ آبان) در سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز افزایش ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وی، در نوار شمالی کشور از امروز تا یکشنبه روند تدریجی افزایش دما و دوشنبه در این نواحی کاهش محسوس دما انتظار می‌رود و همچنین امروز و فردا خلیج فارس مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۵ آبان) صاف تا قسمتی ابری و غبار صبحگاهی در بعدازظهر وزش باد با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتی‌گراد و روز شنبه (۶ آبان) صاف تا قسمتی ابری و غبار صبحگاهی در بعدازظهر وزش باد با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۴ و ۵ آبان) بندرعباس با دمای ۳۲ و ۳۱ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۴ و ۱ درجه سانتی‌گراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.

ارسال نظر