شناسه خبر : 38060

هشدار پست در مورد کلاهبرداری با ارسال پیامک‌های پستی

هشدار پست در مورد کلاهبرداری با ارسال پیامک‌های پستی

شرکت ملی پست تنها با سرشماره ۵۰۰۰۴۰۱۹۳ به مشتریان پیامک محتوی کدرهگیری برای پیگیری مرسوله ارسال می کند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از تسنیم،  این روزها کلاهبرداران با شیوه های مختلف در فضای مجازی مبادرت به کلاهبرداری از هموطنان می نمایند، یکی از رایج ترین این نوع از کلاهبرداری ها ارسال پیام ابلاغ الکترونیکی است.

در این شیوه کلاهبرداری، پیام در فضای مجازی به افراد ارسال می شود و آنها را به یک لینک جعلی هدایت می کند. کلاهبرداران دراین روش با سوء استفاده از اعتماد مردم به شرکت ملی پست با سرشماره شخصی و با عنوان مامور اداره پست و به بهانه ارسال مرسوله ابلاغیه قضائی، پیامکی که دارای لینک  واریز وجه است را به هموطنان ارسال می کنند.

همچنین ممکن است پیام هایی با محتوای دیگر به منظور سوءاستفاده از هموطنان ارسال شود، که باید مراقب افراد سودجو بود.

از این رو به اطلاع می‌رساند، سامانه پیامکی این شرکت با سرشماره 500040193 تنها برای ارسال کدرهگیری و پیگیری مرسولات پستی به مشتریان فعالیت می نماید و کانال های رسمی این شرکت در فضای مجازی تنها برای اطلاع رسانی پیرامون اخبار، رویدادها و خدمات این مجموعه با عنوان و برند شرکت ملی پست فعال است و ارسال هرگونه پیامک در فضای مجازی و ... با عنوان پست و پستچی تحت محتوایی همچون توزیع ابلاغ قضایی و دریافت وجه و... کلاهبرداری بوده و تلاش در جهت سوءاستفاده از اعتماد مردم به شرکت ملی پست و پستچیان است.

ارسال نظر