شناسه خبر : 37475

افزایش فوتی‌های واژگونی مینی‌بوس در ورزقان به ۱۰ کشته/ تشریح علت بروز حادثه

افزایش فوتی‌های واژگونی مینی‌بوس در ورزقان به ۱۰ کشته/ تشریح علت بروز حادثه

رئیس اورژانس آذربایجان شرقی از افزایش کشته شدگان سانحه واژگونی و سقوط به دره یک دستگاه مینی‌بوس در ورزقان به ۱۰ نفر خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، اصغر جعفری روحی، جمعه، سوم شهریورماه در گفت‌وگوی خبری، در تشریح این خبر، گفت: در اثر واژگونی یک دستگاه مینی‌بوس در شهرستان ورزقان، ۱۰ نفر کشته شده‌اند که هفت نفر در صحنه سانحه و سه نفر نیز به دلیل شدت صدمات وارده در بیمارستان فوت کرده‌اند.

وی افزود: این حادثه، هشت مصدوم نیز داشت که توسط آمبولانس، بالگرد اورژانس و بالگرد هلال احمر به بیمارستان امام رضا(ع) تبریز منتقل شده‌اند.

وی ادامه داد: سه مصدوم این حادثه در آی سی یو و سه مصدوم دیگر در بخش، بستری شده‌اند و دو مصدوم نیز ترخیص شده‌اند.

سرهنگ احمدی، جانشین پلیس‌راه استان نیز در ادامه در خصوص علت بروز این حادثه، گفت: برابر بررسی‌های انجام گرفته،  مینی بوس مذکور، ساعت پنج صبح روز جمعه از دروازه حرکت کرده و ساعت شش و ۲۰ دقیقه صبح در سرازیری جاده ورزقان که شیب جاده، بیش از ۱۰ درصد است، (درست در سه راهی ورزقان و اهر) واژگون می‌شود.

وی تاکید کرد: علت بروز این تصادف به دلیل شدت حادثه در دست بررسی است اما بررسی‌های اولیه با توجه به آثار انعکاسی در مینی بوس که بیش از ۱۵ متر خط ترمز دارد، نشان می‌دهد که خطای انسانی عامل وقوع حادثه بوده است.

وی افزود: سایر علل توسط کارشناسان پلیس راه استان در دست بررسی بوده و نتایج نهایی اعلام می‌شود.

گفتنی است؛ حادثه واژگونی و سقوط مینی‌بوس به دره در مقابل دانشگاه آزاد ورزقان، ساعت ۶:۲۴ روز جمعه به مرکز اطلاعات و هدایت عملیات اورژانس اطلاع داده شده بود.

 

ارسال نظر