شناسه خبر : 40046

تعیین تکلیف جدید برای شرکت‌های بیمه ای در انتظار امضای اعضای شورایعالی بیمه

تعیین تکلیف جدید برای  شرکت‌های بیمه ای  در انتظار امضای اعضای شورایعالی بیمه

قائم‌مقام رئیس کل بیمه مرکزی در خصوص ارائه تخفیف ۲۰ درصدی برای صدور بیمه‌نامه یک‌ساله شخص ثالث موتورسیکلت‌های صفر کیلومتر نکاتی را بیان کرد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مجید مشعلچی، قائم‌مقام رئیس کل بیمه مرکزی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: حدودا ۱۲ میلیون وسیله نقلیه موتوری زمینی فاقد بیمه داریم که از این تعداد حدود ۱۰ میلیون آن موتورسیکلت است.

وی ادامه داد: برای فرهنگ‌سازی بیمه‌نامه موتورسیکلت و افزایش ضریب نفوذ بیمه‌نامه شخص ثالث موتورسیکلت اقدامات مختلفی از جمله تخفیف جرایم اولیه موتورسیکلت‌های کارکرده در سنوات گذشته را انجام دادیم.

قائم‌مقام رئیس کل بیمه مرکزی بیان کرد: در خصوص بیمه‌نامه موتورسیکلت‌های نو، نمایشگاه‌داران و فروشندگان موتورسیکلت صفر کیلومتر با این بهانه که موتورسیکلت تا زمان فروش در نمایشگاه است و عملا مدتی از آن استفاده نمی‌شود بیمه‌نامه کوتاه‌مدت دریافت می‌کردند.

مشعلچی اظهار کرد: در کمیسیون تخصصی بیمه مرکزی، پیشنهادی به شورای عالی بیمه بر این مبنا که تخفیف بیمه‌نامه موتور‌سیکلت‌های صفر کیلومتر از ۵ درصد به ۲۰ درصد برای بیمه شخص ثالت یک‌ساله افزایش پیدا کند و در مقابل به شرکت‌های بیمه اجازه صدور بیمه‌نامه کوتاه‌مدت را در این زمینه ندهیم مطرح شد که این پیشنهاد در شورا تصویب شد و اکنون تنها امضای اعضای شورای عالی بیمه باقی‌ مانده که بلافاصله بعد از این امر مصوبه ابلاغ می‌شود و فکر می‌کنم تا حدود دو هفته دیگر این موضوع را به تمام شرکت‌های بیمه ابلاغ کنیم.

وی تصریح کرد: بعد از ابلاغ شورای عالی بیمه، دو کار باید شکل گیرد که در ابتدا به شرکت‌ها اعلام کنیم تخفیف بیمه شخص ثالث موتور سیکلت صفر کیلومتر، ۲۰ درصد شده و دوم اینکه دیگر اجازه صدور بیمه‌نامه کوتاه‌مدت را ندارند تا از این طریق هم پوشش را افزایش دهیم و هم افراد صاحب موتورسیکلت صفر کیلومتر کمتر دچار زیان در هنگام حادثه شوند.

ارسال نظر