شناسه خبر : 29708

سه محصول چانگان CS۳۵ پلاس، CS۵۵ پلاس و UNI-T در سبد محصولات سایپا قرار می‌گیرد

معاون مهندسی گروه خودروسازی سایپا گفت: در خصوص واردات سه محصول جدید محصولات انتخابی سایپا از برند معتبر شرکت چانگان است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، کوروش کمان کش معاون خرید سایپا گفت: با توجه به آمادگی شرکت چانگان در تولید دو محصول CS۳۵ پلاس و CS۵۵ پلاس، مسیر واردات این دو محصول سریعتر انجام شده و حدود دو هفته آینده، اولین محموله برای حمل به کشور آماده خواهد شد.در حال حاضر جهت پرداخت مبالغ ارزی با بانک مرکزی در حال مذاکره هستیم.

معاون خرید سایپا گفت: محموله اول از دو محصول CS۳۵ پلاس، CS۵۵ پلاس،۱۰۰دستگاه خودرو است که تا اواسط بهمن وارد کشور خواهد شد و بعد از اینکه مسیر انتقال ارز مشخص شد به صورت ماهیانه ۴ هزار دستگاه از این دو خودرو حمل و به بازار عرضه خواهد شد.  

او تاکید کرد: برنامه‌ای که به شرکت چانگان اعلام شده برای مدت زمان ۳ماه، واردات ۱۲ هزار دستگاه از این دو خودرو است و با توجه به سیاست‌های بانک مرکزی در خصوص تامین منابع ارزی و در صورت مهیا بودن شرایط، ادامه واردات این خودرو‌ها بدون محدودیت تیراژ میسر خواهد بود.

کمان کش در خصوص محصول UNI-T نیز گفت: توافقات و اقدامات مربوط به این خودرو برای۲هزار دستگاه انجام شده و احتمالا از اردیبهشت ماه سال آینده به بازار عرضه خواهد شد.

شرکت چانگان از شرکای تجاری و قدیمی سایپا است

 معاون مهندسی گروه خودروسازی سایپا نیز در خصوص واردات سه محصول جدید گروه سایپا گفت: محصولات انتخابی سایپا از برند معتبر شرکت چانگان است که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودرو در چین است چرا که این خودروساز در سال گذشته بالغ بر۲.۵میلیون خودرو تولید و بخش عمده‌ای از محصولات خود را به بازار‌های سراسر دنیا صادر کرده است.


پازوکی گفت:شرکت چانگان از شرکای تجاری و قدیمی سایپا است و در گذشته دو محصول CS۳۵ و ایدو از این شرکت توسط سایپا به بازار عرضه شده است و با بررسی‌هایی که مجدد انجام شده توانسته ایم دو خودرو CS۳۵ پلاس، CS۵۵ پلاس را با قیمت‌های مناسبی وارد کنیم.

او با بیان اینکه خودرو CS۳۵ پلاس ورژن جدید خودرو CS۳۵ است که به سبد محصولات گروه سایپا اضافه خواهد شدگفت: این محصول دارای قوای محرکه ۱.۴ توربو شارژ، ۱۵۰ اسب بخار و گشتاور ۲۶۰ نیوتن متر است که خودرویی اسپرت و پرشتاب است.

معاون مهندسی گروه سایپا تصریح کرد: محصول دوم CS۵۵ پلاس است که قوای محرکه این محصول ۱۷۵ اسب بخار و گشتاور ۳۰۰ نیوتن متر دارد. سایپا در مقطع زمانی، مذاکراتی در خصوص واردات این محصول داشت که به خاطر مسائل تحریم متوقف شد و در حال حاضر بر اساس توافق انجام شده این خودرو به صورت CBU به کشور وارد خواهد شد.

او افزود: محصول دیگری که سایپا در دستور کار واردات دارد، خودرو جدید و به روز UNI-T از شرکت چانگان است که این محصول جدید، سال گذشته به بازار‌های جهانی عرضه شده است.  

پازوکی تصریح کرد: در حال حاضر محموله‌ای از این خودرو‌ها برای انجام آزمایشات و تست‌های اولیه به کشور وارد شده و نمونه‌ها در سطح شهر در حال انجام تست‌های مربوطه است و پس از آماده سازی مدارک و مستندات قابل ارائه به سازمان ملی استاندارد جهت اخذ تاییدیه‌های لازم، مراحل واردات آن انجام خواهد شد

خدمات بیمه ای