شناسه خبر : 49706

برگزاری اولین حراج اوراق مالی اسلامی دولتی در سال ۱۴۰۳

برگزاری اولین حراج اوراق مالی اسلامی دولتی در سال 1403

وزارت امور اقتصادی و دارائی در نظر دارد به استناد جزء (ت) تبصره (۱) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور (بخش اول)، و مطابق با مفاد جدول شماره‌ی (۴) قانون مذکور، اولین مرحله حراج اوراق مرابحه عام در سال ۱۴۰۳ را در روز سه‎شنبه مورخ ۱۱ اردیبهشت‌ماه سال‌جاری برگزار کند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، در راستای عرضه‌ی «اوراق مالی اسلامی دولتی» توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی (دولت) در تواترهای هفتگی، مرحله اول حراج اوراق مرابحه عام در سال 1403 برای فروش به بانک‌ها، موسسات اعتباری غیربانکی و نهادهای مالی موضوع بند (21) ماده (1) قانون بازار اوراق بهادار ج.ا.ایران، در روز سه‌شنبه 11 اردیبهشت‌ماه 1403 برگزار می‌گردد. لازم به ذکر است، بانک مرکزی در حراج‌های مزبور خدمات کارگزاری مورد نیاز را به وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی ارائه می‌دهد. نحوه برگزاری حراج و اوراق عرضه‌شده مطابق با جداول ذیل خواهد بود:
 
.
 
.

وزارت امور اقتصادی و دارایی الزامی به پذیرش کلیه پیشنهادات دریافتی یا فروش کلیه اوراق عرضه‌شده در حراج را ندارد. بانک مرکزی سفارشات دریافت شده از بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی را به منظور تصمیم‌گیری به وزارت امور اقتصادی و دارایی ارسال می‌نماید تا نسبت به تعیین و اعلام سفارش‌های برنده اقدام نماید. کارگزاری این بانک ضمن تامین‌زیرساخت معاملات، تعهدی نسبت به حجم و قیمت اوراق مالی اسلامی دولتی عرضه و فروخته شده نداشته و اوراق مزبور را در بازار اولیه به منظور تامین مالی دولت خریداری نخواهد کرد.

 

 

 

ارسال نظر