شناسه خبر : 48788

پرداخت ۱۱۵ هزار میلیارد تومان انواع وام مسکن

پرداخت ۱۱۵ هزار میلیارد تومان انواع وام مسکن

طبق جدید‌ترین آمار‌های وزارت راه و شهرسازی در سال گذشته ۱۱۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات خرید، ساخت و تعمیرات مسکن به متقاضیان پرداخت شده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران،  با توجه به تسریع در اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن و با توجه به تاکیدات  رئیس جمهور در جلسات شورای عالی مسکن مبنی بر  پرداخت تسهیلات ساخت مسکن توسط بانک ها   اما همچنان شاهد  عقب ماندگی های در  روند پرداخت تسهیلات ساخت مسکن  هستیم.  طبق جدیدترین آمارهای که اعلام شده همچنان بانک مسکن رتبه دار پرداخت تسهیلات ساخت و خرید مسکن بوده است.

طبق اعلام مدیرعامل بانک مسکن در خصوص عملکرد آن بانک برای ارائه تسهیلات ساخت، خرید و تعمیرات مسکن، گفت: در سال گذشته در مجموع ۱۱۵ هزار میلیاردتومان تسهیلات برای خرید، ساخت و تعمیرات مسکن توسط بانک مسکن پرداخت شد.

تسهیلات خرید مسکن در سال گذشته به ۴۵ هزار نفر به مبلغ ۱۸ هزار میلیاردتومان پرداخت شد.در سال گذشته قرارداد تسهیلات ساخت ۱۴۰ هزار و ۴۴۲ واحد مسکونی به مبلغ ۸۳ همت منعقد شد.

در سال گذشته همچنین ۱۳۰ هزار و ۳۷ واحد تسهیلات تعمیر مسکن به مبلغ ۱۴ همت توسط بانک مسکن دریافت کردند.

براساس این گزارش،  با توجه به  آغاز  ساخت بیش از دو میلیون و ۴۰۰ هزار پروژه نهضت ملی مسکن در سراسر کشور و با توجه به افزایش ظرفیت های مردمی و بخش خصوصی جای امیدواری است که میزان همکاری های بانک ها بیشتر شود چراکه پرداخت تسهیلات خود نقش موثری در جذب  همکاری  های مردمی دارد.

ارسال نظر