شناسه خبر : 48564

حدود ۱۶.۹۵۸ جوان در سال ۱۴۰۲ با تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج بانک مسکن به خانه بخت رفتند

حدود 16.958 جوان در سال ۱۴۰۲ با تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج بانک مسکن به خانه بخت رفتند

مدیرعامل بانک مسکن از پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به ۱۶ هزار و ۹۵۸ جوان به مبلغ ۳۴ هزار و ۳۵۳ میلیارد ریال در سال ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن، حسینی گفت: بانک مسکن از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تاکنون، به 67 هزار و 357 جوان متقاضی، تسهیلات ازدواج به مبلغ بیش از 89 هزار و 10 میلیارد ریال پرداخت کرده است که از این تعداد، ۱۶ هزار و 958 فقره به مبلغ ۳۴ هزار و 353 میلیارد ریال مربوط به سال گذشته بوده است.

وی ضمن تاکید بر اهمیت ازدواج جوانان در تشکیل خانواده سالم و پویا، کاهش آسیب‌های اجتماعی و رشد اقتصادی کشور از طریق افزایش جمعیت و نیروی کار فعال، گفت: هموار کردن مسیر و افزایش توان مالی جوانان برای ازدواج آسان، از وظایف و تکالیف قانونی و شرعی ماست؛ در همین راستا، بانک مسکن در پرداخت تسهیلات ازدواج به جوانان، اهتمام ویژه‌ای مبذول داشته است.

مدیرعامل بانک مسکن گفت: به زوج‌هایی که قبلاً تسهیلات ازدواج دریافت نکرده و تاریخ عقد آن‌ها بعد از 1398/1/1 بوده؛ تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت شده است. بر این اساس، حداقل این تسهیلات در سال گذشته برای هر یک از متقاضیان، مبلغ ۱۸۰ میلیون تومان با دوره بازپرداخت ۱۰ ساله و برای زوج‌های زیر ۲۵ سال و زوجه‌های زیر ۲۳ سال، ۲۲۰ میلیون تومان بوده است. همچنین سقف تسهیلات ازدواج برای افراد مشمول ماده ۵۰ قانون خدمات ایثارگران، دو برابر است.

 

 

 

 

ارسال نظر