شناسه خبر : 32073

اختصاص ۱۰۴ هزار میلیارد تومان برای افزایش سرمایه بانک‌های دولتی‌

اختصاص 104 هزار میلیارد تومان برای افزایش سرمایه بانک‌های دولتی‌

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در نخستین همایش ملی قرض‌الحسنه گفت: امسال در مجموع ۱۰۴ هزار میلیارد تومان منابع برای افزایش سرمایه بانک‌های دولتی اختصاص یافت.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از فارس، سید عباس حسینی، معاون امور بیمه و بانک و شرکت‌‌‌‌های دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی، امروز در نخستین همایش ملی قرض‌الحسنه، با بیان اینکه امسال در مجموع 104 هزار میلیارد تومان به افزایش سرمایه بانک‌‌‌‌‌های دولتی اختصاص پیدا کرده است، اظهار داشتت: همچنین منابعی که از محل مولدسازی دارایی‌ها و فروش دارایی‌های مازاد بانک‌ها به دست می‌آید نیز صرف افزایش سرمایه بانک‌ها می‌شود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه قرض‌الحسنه به الگویی برای شبکه بانکی تبدیل شده است، گفت: در حال حاضر الگوی کسب و کار بانک‌‌‌‌‌های قرض‌الحسنه به قدری موفق بوده است که سایر بانک‌‌‌‌های تجاری می‌خواهند از الگوی بانک‌‌‌‌‌های قرض‌الحسنه استفاده کنند.

به گفته حسینی در بانک‌های قرض‌الحسنه علاوه بر کسب سود و انجام کسب و کارها، رضایت الهی، رضایت علما و مراجع و رضایت مردم هم به دست می‌آید و فعالان بانک‌های قرض‌الحسنه این دو مسئله را با هم دارند.

وی ‌تأکید کرد: هر اقدامی که بتواند به ارتقای جایگاه قرض‌الحسنه در اقتصاد کشور کمک کند را پشتیبانی و حمایت می‌کنیم.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای