عرضه پساب فاضلاب تمامی شرکت‌های آبفا در بورس

عرضه پساب فاضلاب تمامی شرکت‌های آبفا در بورس

مدیر کل دفتر نظارت بر بهره برداری فاضلاب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه "در سال ۱۴۰۳ رفته رفته پساب استان‌های مختلف وارد بورس می‌شود"، گفت: قرار است عرضه پساب در بورس به تمام کشور تسری پیدا کند و استان به استان این اتفاق مهم اجرایی شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از وزارت نیرو، سید مرتضی احتشامی، مدیرکل دفتر نظارت بر بهره‌برداری فاضلاب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اظهار داشت: در هفته‌ای که گذشت پساب تولیدی تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران در بورس انرژی عرضه شد که مورد استقبال صنایع قرار گرفت.

وی افزود: ورود پساب به بورس انرژی اتفاق بسیار خوبی برای بخش آب کشور است، چرا که با توسعه استفاده از پساب در بخش صنعت، برداشت آب کمتری از منابع زیرزمینی توسط صنایع صورت خواهد گرفت.

احتشامی با بیان اینکه “پیش از این تخصیص پساب به صنایع با قیمتی توافقی صورت می‌گرفت”، گفت: در عرضه پساب در بورس انرژی، میزان قیمت بستگی به قیمت بورس دارد و کشف قیمتی واقعی در فضای رقابتی خواهد شد.

وی ادامه داد: در راستای حفاظت ار منابع آب زیرزمینی چاه‌هایی که در اختیار صنایع قرار داده شده باید مسدود شود تا صنایع به مصرف پساب روی آورند.

وی افزود: عرضه پساب در بورس با عرضه بخشی از پساب تولیدی تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران آغاز شد، اما این‌کار در سراسر کشور تسری خواهد یافت و در سال ۱۴۰۳ رفته رفته پساب استان‌های مختلف وارد بورس می شود.

احتشامی تصریح کرد: قرار است عرضه پساب در بورس به تمام کشور تسری پیدا کند و استان به استان این اتفاق مهم اجرایی شود.

 

ارسال نظر