شناسه خبر : 47054

تولید پنبه به ۸۵ هزار تن می‌رسد

تولید پنبه به ۸۵ هزار تن می‌رسد

مدیرعامل صندوق پنبه گفت: سالانه ۸۰ تا ۸۵ هزار تن پنبه در کشور تولید می‌شود که با احتساب نیاز صنعت نساجی، حداکثر ۱۰۰ هزار تن پنبه باید وارد شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمدحسین کاویانی، با بیان اینکه برداشت پنبه به طور کامل به اتمام رسیده است، گفت: در برخی مناطق بتدریج آماده کشت برای سال آینده هستند که با گرم شدن هوا از دهه سوم فروردین، کشت پنبه آغاز می شود.

به گفته او، با توجه به واردات بی رویه نخ، مقادیر زیادی نخ در کارخانجات مانده است، از این رو صنعت پنبه پاک کنی مدعی است که نقدینگی لازم برای خرید پنبه را ندارد.

کاویانی با بیان اینکه سالانه حداکثر ۱۸۰ هزار تن پنبه مورد نیاز کارخانجات پنبه پاک کنی است، افزود: سالانه ۸۰ تا ۸۵ هزارتن پنبه در کشور تولید می شود که براین اساس بیش از ۱۰۰ هزار تن نیاز به واردات نداریم چراکه واردات بی رویه آسیب جدی به تولید می زند.

مدیرعامل صندوق پنبه درباره آخرین وضعیت واردات پنبه گفت:بنابر آمار ۱۰ ماهه گمرک ۸۹ هزار و ۴۰۰ تن پنبه وارد شد که برآورد می شود تا پایان سال به ۱۰۸ هزارتن برسد که با احتساب تولید داخل این میزان مازاد بر نیاز کشور است، لذا باید از واردات بی رویه جلوگیری شود.

ارسال نظر