شناسه خبر : 34615

۶۴۰ مگاوات صرفه جویی برق با مدیریت مصرف ادارات محقق شد

۶۴۰ مگاوات صرفه جویی برق با مدیریت مصرف ادارات محقق شد

سخنگوی صنعت برق کشور گفت: با اجرای طرح مدیریت مصرف برق ادارات شاهد کاهش ۶۴۰ مگاواتی مصرف برق در روز شنبه بوده ایم.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مصطفی رجبی مشهدی از رشد مصرف ۶.۵ درصدی برق کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: مصرف برق کشور در روز شنبه به ۶۱ هزار و ۳۱۳ مگاوات رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۶.۵ درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق کشور افزود: پیش‌بینی می‌شود در این هفته شاهد افزایش قابل ملاحظه دمای کشور باشیم و میزان مصرف برق به ۶۶ هزار و ۵۰۰ مگاوات نیز افزایش یابد.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: با شروع فعالیت کار روزانه از ساعت ۶ صبح، شاهد افزایش قابل ملاحظه مصرف برق در کشور هستیم و از ساعت ۱۱ صبح تا ساعت ۱۷ مصرف برق روند افزایشی دارد.

او با اشاره به نمودار میزان مصرف برق ادارات گفت: در ساعت ۱۳ و با اتمام ساعت کار ادارات و بخش‌های عمومی کشور، کلیه وسایل سرمایشی این بخش از مدار خارج می‌شود  که با این وجود  شاهد کاهش مصرف ۶۴۰ مگاواتی برق در روز شنبه بودیم.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران با بیان اینکه کاهش ۶۴۰ مگاواتی مصرف برق معادل مصرف برق استان قم است، گفت: اگر ادارات در روز‌های آتی همکاری و تلاش بیشتری داشته باشند  یا بخش‌های عمومی و اداری که هنوز آمادگی لازم را ایجاد نکرده‌اند بتوانند مولد‌های خود را وارد مدار کنند و به موقع در پایان ساعت کار کلیه وسایل سرمایشی را از مدار خارج کنند، قطعا هدف گذاری کاهش ۱۰۰۰ مگاواتی مصرف برق که معادل تولید سه نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در کشور است محقق خواهد شد. 

سخنگوی صنعت برق در پایان گفت: قطعا با همکاری خوب مردم می‌توانیم در روز‌های گرم تابستان برق پایدار را برای تمامی بخش‌های خانگی، تجاری و صنعتی در کشور تامین کنیم.

 

ارسال نظر