شناسه خبر : 33859

آسفالت‌ریزی بزرگراه آزادگان تا پایان آبان‌ماه اجرایی می‌شود

آسفالت‌ریزی بزرگراه آزادگان تا پایان آبان‌ماه اجرایی می‌شود

مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران اعلام کرد که آسفالت‌ریزی ۹ کیلومتر از بزرگراه آزادگان تا پایان آبان‌ماه اجرایی می‌شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا،  مهندس حق‌لطفی صبح امروز در حاشیه بازدید خبرنگاران از پروژه‌های عمرانی شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران در حاشیه بازدید از روند بهسازی آسفالت بزرگراه آزادگان اظهار کرد: بزرگراه آزادگان یکی از محورهای پرتردد تهران است که از نظر ترافیک و نوع خودروهای ترددکننده متمایز از بزرگراه‌های درون شهری است و فشار سنگینی بر روی شبکه وجود دارد.

وی با بیان این‌که براساس طراحی سازمان مشاور روشی برای تثبیت و لکه‌گیری ۹ کیلومتر از محور آزادگان حدفاصل فتح به سمت همت در نظر گرفته شد، ادامه داد: سازمان مشاور پیشنهاد داد که آسفالت این قسمت با بستر سیمان تثبیت شود و بر همین اساس این ۹ کیلومتر را به ۱۶ قطعه تقسیم کردیم و در ابتدا آسفالت به عمق ۱۵ سانتی‌متر تراش خورده و آسفالت خرد شده همراه خاک بستر و سیمان مخلوط می‌شود و بعد از تثبیت به مدت دو روز این مخلوط بر روی معابر قرار می‌گیرد و بعد از آن روکش آسفالت انجام می‌گیرد و به همین دلیل است که برخی از شهروندان انتقاد دارند که روند آسفالت‌ریزی کند است، اما فرآیند آسفالت‌ریزی پیچیده و زمان‌بر است.

مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران با بیان این‌که برآورد اولیه ما حدود ۱۰۰ میلیارد تومان است، در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که چرا این ۹ کیلومتر را انتخاب کردید گفت: براساس میزان خرابی آسفالت و براساس آزمایش خاکی که انجام شد و همچنین تردد خودروهای سنگین که موجب تخریب آسفالت شده بود این ۹ کیلومتر انتخاب شد.

حق‌لطفی اضافه کرد: یک کامیون ۱۰ چرخ باید حداکثر ۲۶ تن وزن داشته باشد؛ اما در این محور کامیون‌های ۱۰ چرخی تردد می‌کنند که فقط ۲۵ تن بار دارند و این به آسفالت آسیب می‌رساند.

وی در پاسخ  مبنی بر این‌که چرا از بتن غلتکی برای پوشش معابر بزرگراهی تهران استفاده نمی‌کنید، اظهار کرد: مرمت بزرگراه‌ها باید متناسب با سازه اولیه باشد و ما نمی‌توانیم بزرگراه هایی که با آسفالت ساخته شده‌اند را بتن کنیم.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای