شناسه خبر : 33671

۲۵ درصد صادرات و واردات کالاهای تجاری کشور از گمرکات استان بوشهر انجام می‌شود

۲۵ درصد صادرات و واردات کالاهای تجاری کشور از گمرکات استان بوشهر انجام می‌شود

استاندار بوشهر با بیان اینکه گمرکات در کشور نقش مهمی در توسعه و پیشرفت دارد گفت: ترخیص ۲۵ درصد صادرات و واردات کشور بر عهده گمرکات استان است و انتظار می‌رود ساز و کار روابط تجاری و بازرگانی گمرک بوشهر با یکی از بنادر عربستان فراهم شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، احمد محمدی‌زاده سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت در تجلیل از مسئولان و کارکنان گمرک بوشهر با قدردانی از فعالیت این مجموعه یکی از نمادهای توسعه یک منطقه، کشور و استان را گمرک دانست و اظهار کرد: اگر گمرک به امکانات هوشمند، سیستمی، پیشرفته و فناور مجهز باشد زمینه توسعه آن منطقه بیش از گذشته فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه بوشهر همواره در طول تاریخ در عرصه تجارت و بازرگانی و اقتصاد داشته است گفت: اوج فعالیت تجاری استان بوشهر مربوط به انتهای دور قاجار است که قطب تجارت و بازرگانی ایران بود و در این دوره ۱۴ کنسولگری کشورهای مختلف اروپایی و آسیایی در بوشهر فعال بود.

استاندار بوشهر با تأکید بر حفظ جایگاه بوشهر در عرصه تجارت و بازرگانی تصریح کرد: یکی از مزیت‌ها و ظرفیت‌های مهم در سال مهار تورم و رشد تولید نقش مهم گمرکات است.

محمدی‌زاده خدمات و فعالیت دست‌اندرکاران گمرکات استان بوشهر در سال ۱۴۰۱ را درخور تحسین دانست و بیان کرد: گمرکات استان بوشهر جایگاه مهمی در عرصه تجارت ایران دارند به گونه‌ای که ۲۵ درصد صادرات و واردات کالاهای تجاری کشور از گمرکات استان بوشهر انجام می‌شود.

وی تسریع در تخلیه و بارگیری کالا در بنادر استان بوشهر را تأثیر خدمات فعالان عرصه گمرک دانست و افزود: افزایش تردد شناورهای تجاری و باری از بنادر استان بوشهر در سال گذشته نسبت به سال ماقبل آن نشان از رشد اقتصادی است و استان بوشهر در عرصه خدمات گمرکی به فعالان اقتصادی در سال قبل رتبه برتر کسب کرد.

استاندار بوشهر برخورد با عوامل فساد را یکی از محورهای مهم دانست و با اشاره به توسعه روابط ایران و عربستان بیان کرد: استان بوشهر از توسعه روابط ایران و عربستان باید استفاده کند و انتظار می‌رود ساز و کار روابط تجاری و بازرگانی گمرک بوشهر با یکی از بنادر عربستان فراهم شود.

وی نقش گمرک در توسعه استان را مهم دانست و خاطرنشان کرد: گمرکات زمینه ساز توسعه و پیشرفت استان بوشهر هستند.

 

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای