شناسه خبر : 33626

صدور پروانه ساختمانی ۲۰۰ درصد رشد کرد

صدور پروانه ساختمانی ۲۰۰ درصد رشد کرد

صدور پروانه ساختمانی، فروردین امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود ۲۰۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از  خبرگزاری صدا و سیما ، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در مقایسه آمار صدور پروانه فروردین  امسال با مدت مشابه در سال ۱۴۰۱ گفت: در فروردین  امسال، ۶۸۳ مورد پروانه ساختمانی در شهر تهران صادر شده که این آمار در مدت مشابه سال گذشته، ۲۳۳ مورد بوده است، بنابراین شاهد رشد حدود ۲۰۰ درصدی صدور پروانه در یک ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.

حمیدرضا صارمی افزود: از لحاظ متراژ ساخت ‌و ساز نیز در فروردین  امسال، مجوز ساخت برای حدود ۸۹۴ هزار ۸۴۵ مترمربع صادر شده که این عدد در مدت مشابه سال گذشته حدود ۴۳۳ هزار و ۷۹۴ مترمربع بوده است که مقایسه این دو عدد، بیانگر رشد بیش از ۱۰۰ درصدی ساخت و ساز در پایتخت است.

معاون شهردار تهران تصریح کرد: از مجموع پروانه‌های صادر شده در یک ماهه ابتدایی امسال، ۴ هزار ۸۰۱ واحد مسکونی احداث خواهد شد، این در حالی است که این رقم در مدت مشابه سال گذشته یک هزار و ۵۷۰ واحد مسکونی بوده است. بنابراین ما شاهد رشد چشمگیر تولید مسکن در سال ۱۴۰۲ خواهیم بود.

وی همچنین با اشاره به کاهش زمان صدور پروانه‌های ساختمانی افزود: شهرداری تهران با هدف جلب رضایت شهروندان، کاهش زمان صدور پروانه را در دستور کار خود قرار داده است که در نتیجه اقدامات صورت گرفته، میانگین زمان صدور پروانه از ۱۰۲ روز در فروردین  سال گذشته به ۵۴ روز در فروردین امسال کاهش یافت.

صارمی افزود: مناطق ۲، ۴ و ۷ در صدر جدول بیشترین تعداد صدور پروانه در فروردین  امسال قرار گرفتند، همچنین در این بازه زمانی مناطق ۱۲، ۲۱ و ۱۷ کمترین تعداد صدور پروانه را داشتند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای