شناسه خبر : 31957

راه آهن برنامه ای برای افزایش قیمت بلیت قطار ندارد

راه آهن برنامه ای برای افزایش قیمت بلیت قطار ندارد

راه آهن امسال هیچ افزایش قیمتی در نرخ بلیت ها ندارد و براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار خرداد امسال، بلیت قطار به مسافران فروخته می شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، راه آهن امسال هیچ افزایش قیمتی در نرخ بلیت ها ندارد و براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار خرداد امسال، بلیت قطار به مسافران فروخته می شود.

طبق پیگیری های صورت گرفته از شرکت راه آهن فروش بلیت برای ایام نوروز از شنبه ۱۳ اسفند به مدت سه روز آغاز می شود و با توجه به آنکه طرح نوروزی از ۲۴ اسفند ماه شروع وتا ۱۶ فرودین ماه ادامه دارد بنابراین  فروش بلیت در مسیرهای مختلف در سه روز انجام می شود.

همچنین با پیگیری های صورت گرفته هیچ افزایش نرخی در بلیت های قطار نداریم و نرخ بلیت براساس مصوبه  ستاد تنظیم بازار خرداد امسال است وبا این وجود نظارت ها به صورت کامل  بر آژانس های مسافرتی انجام می شود.

از دی امسال  ستاد ایمنی تشکیل شده  وتامین ناوگان و برچیدن کارگاه ها تا ۲۰ اسفند ماه باید انجام شود. همچنین تمامی  نمازخانه ها و سرویس های بهداشتی در بین راه ها در تمامی ایستگاه های راه آهن نوسازی و بازسازی شده است.کیفیت راهبری و منسوجات داخل ناوگان و تجهیزات قطارها  به صورت کامل نوسازی شده است.

تعداد قطارها و ناوگان در مسیرهای پرتردد مانند مشهد افزایش خواهد یافت و سعی می شود در این ایام میزان توقف قطارها کاهش یابد تا در این ایام قطارها بیشترین بهره وری را داشته باشند.

پیش فروش بلیت‌های قطار‌های نوروزی سال ۱۴۰۲ از روز شنبه ۱۳ اسفندماه آغاز می شود که از روز یکشنبه ۱۴ اسفندماه پیش فروش بلیت‌های مسیر‌های منتهی به مشهد مقدس به استثنای تهران – مشهد نیز آغاز خواهد شد.

 همچنین از روز دوشنبه ۱۵ اسفندماه پیش فروش بلیت‌های مسیر تهران – مشهد و بالعکس به فروش خواهد رسید. این پیش فروش‌ها تک مرحله‌ای خواهند بود و هیچگونه افزایش قیمتی نسبت به سال گذشته نخواهند داشت.

جهت رفاه مردم ، بلیت‌ها هم از طریق حضوری و هم از طریق اینترنتی ارائه خواهند شد.برای افرادی که می‌خواهند به شکل حضوری بلیت تهیه کنند از ساعت ۸ صبح و از طریق مراکز مجاز فروش بلیت در دسترس خواهد بود و کسانی که می‌خواهند از طریق اینترنتی بلیت تهیه کنند، از ساعت ۱۴ روز‌های یاد شده این امکان را خواهند داشت.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای