شناسه خبر : 31731

رشد ۱۷ درصدی تولید شمش آلومینیوم

رشد ۱۷ درصدی تولید شمش آلومینیوم

آمار منتشر شده از وضعیت تولید آلومینیوم در ۱۰ماهه امسال نشان می‌دهد که چهار شرکت اصلی تولیدکننده آلومینیوم کشور در مجموع بالغ بر ۵۲۸ هزار تن آلومینیوم تولید کرده‌اند که نسبت به میزان آن در مدت مشابه سال گذشته، ۱۷ درصد افزایش یافته است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از  ایسنا، طبق آمار ارائه شده از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، میزان آلومینیوم تولیدی چهار شرکت تولیدکننده داخلی آلومینیوم از ابتدای فروردین تا پایان مهر، از ۵۲۸ هزار تن فراتر رفته است.

این چهار شرکت در مجموع ۵۲۸ هزار و ۶۰ تن شمش آلومینیوم تولید کرده‌اند که نسبت به ۴۵۱ هزار و ۱۹۳ تن تولیدی در مدت مشابه سال گذشته، ۱۷ درصد افزایش یافته است.

از این میزان به ترتیب، شرکت‌های سالکو ۲۲۶ هزار و ۴۶۷ تن، ایرالکو ۱۴۷ هزار و ۵۶۰ تن، المهدی ۱۲۳ هزار و ۴۰۳ تن و آلومینای ایران ۳۰ هزار و ۶۳۰ تن تولید شمش آلومینیوم در مجموع ۱۰ ماهه سال جاری تولید کرده‌اند.

همچنین تولید پودر آلومینا توسط شرکت آلومینای ایران نیز در مدت مذکور سال جاری، یک درصد معادل ۲۷۵۲ تن کمتر شده و از ۱۹۳ هزار و ۵۳۴ تن به ۱۹۰ هزار و ۷۸۲ تن رسیده است.

افت ۶۵ درصدی تولید بوکسیت

گفتنی است که علیرغم افزایش تولید شمش آلومینیوم و پودر آلومینا در مدت مذکور سال جاری، نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تولید بوکسیت (ماده اولیه تولید پودر آلومینا) در شرکت آلومینای ایران با ۶۵ درصد کاهش مواجه شده و به ۴۶۴ هزار و ۷۹ تن رسیده است. این در حالیست که در مجموع ۱۰ ماهه سال گذشته ۷۶۷ هزار و ۹۲۱ تن بوکسیت تولید شده بود.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای