شناسه خبر : 30338

انتشار بدون مجوز آگهی پیش فروش ساختمان در دیوار و شیپور ممنوع است

انتشار بدون مجوز آگهی پیش فروش ساختمان در دیوار و شیپور ممنوع است

مدیر کل راه و شهرسازی تهران طی نامه‌ای به مدیران عامل شرکت‌های دیوار و شیپور در خصوص انتشار آگهی پیش فروش ساختمان بدون اخذ مجوز هشدار داده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  خلیل محبت خواه مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران در راستای اخطار‌های قوه قضائیه و آمار کلاهبرداری ۲۵ هزار موردی پیش فروش ساختمان توسط موسسات و شرکت‌ها به دو اپلیکیشن پربازدید دیوار و شیپور در خصوص اجرای قانون پیش فروش ساختمان، اجرای دستور العمل‌های مربوطه و همچنین طی مراحل قانونی جهت انتشار آگهی پیش فروش هشدار و اخطار داده است.

در قسمتی از متن نامه آمده است: هرگونه انتشار تبلیغات جهت پیش فروش ساختمان نیاز به تایید ادارات کل راه و شهرسازی و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان دارد، اما در برنامه‌های زیر مجموعه تان مواردی دیده و گزارش شده است که متاسفانه بدون اخذ مجوز بوده لذا آگاه باشید که در این خصوص تخلفات زیادی توسط کلاهبرداران صورت گرفته و پرونده‌های متعددی در مراجع قضایی تشکیل شده است.

در ادامه تصریح شده است: لازم است ترتیبی اتخاذ شود که بدون اخذ مجوز از این اداره کل از هرگونه انتشار آگهی پیش فروش خودداری شده در غیر این صورت مسئولیت قانونی و حقوقی عواقب این موضوع بر عهده آن شرکت است.

این نامه خطاب به مدیران عامل شرکت‌های آگه پردازان هوشمند (دیوار) و تجارت اهورا (شیپور) صادر شده است و مطابق نص صریح قانون لازم الاجراست.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای