شناسه خبر : 27821

اختصاصی چابک آنلاین؛

پیشنهاد جالب انبوه سازان به وزارت راه برای تسریع در ساخت و ساز نهضت ملی مسکن

پیشنهاد جالب  انبوه سازان به وزارت راه برای تسریع در ساخت و ساز نهضت ملی مسکن

دبیر هیات مدیره کانون سراسری انبوه سازان کشور، گفت: بسیاری از متقاضیان علاوه برعدم توانایی در پرداخت آورده اولیه پروژه ، توانایی پرداخت اقساط تسهیلات نهضت ملی مسکن را ندارند، ضمن اینکه بانک ها هم از ارائه تسهیلات به این بخش خودداری می کنند.

چابک آنلاین، شراره عبازاده، رامین گوران اوریمی، در گفتگو با چابک آنلاین، افزود:درراستای ساخت پروژه های نهضت ملی مسکن و خانه دار کردن دهک های نیازمند جامعه،کانون انبوه سازان کشور، الگوهای مختلفی در قالب طرح مشارکت با دولت جهت تامین بخشی از هزینه های ساخت این پروژه ها به وزارت راه و شهرسازی و مجلس شورای اسلامی ارائه داده است .

وی، ادامه داد: براساس طرح های پیشنهادی به دولت، انبوه سازان حاضرند بخشی از هزینه های پروژه های مسکن ملی را از محل منابع خود در قالب تهاتر  با دولت تامین مالی کنند و پس از اینکه پروژه ها به مرحله سفت کاری رسید،  متقاضیان منابع خود را با اطمینان خاطر وارد پروژه کنند.

گوران اوریمی،خاطر نشان کرد: ساخت مسکن باید  بر عهده بخش های خصوصی که تخصص بیشتری در این زمینه دارند، قرار گیرد و در این زمینه دولت با ارائه تسهیلات مالی یا در قالب تامین مصالح، تامین مالی پروژه های نهضت مسکن ملی را تسهیل کند .

وی، افزود:نمونه ای از تسهیلات تامین کالا که دولت می تواند در اختیار سازنده های بخش خصوصی قرار دهد این است که برخی از مصالح مهم پروژه از جمله میلگرد و سیمان را به صورت سهمیه ای در اختیار سازنده ها قرار دهد و یا اینکه مصالح پروژه را از طریق پیش خرید تامین کند که در این صورت پروژه ها از افزایش قیمت مصالح هم در امان می مانند .

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای