شناسه خبر : 27736

در پی استقبال سرمایه‌گذاران از صندوق ارزش مسکن

پذیره‌نویسی اولین صندوق املاک و مستغلات با موفقیت انجام شد

پذیره‌نویسی اولین صندوق املاک و مستغلات با موفقیت انجام شد

امروز فرابورس ایران میزبان پذیره‌نویسی اولین صندوق املاک و مستغلات کشور با نماد «ارزش مسکن» بود که در دقایق ابتدایی نخستین روز از پذیره‌نویسی شاهد به فروش رفتن ۳۰ میلیون واحد سرمایه‌گذاری این صندوق و اتمام موفقیت‌آمیز این پذیره‌نویسی بودیم.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، صندوق سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات ارزش مسکن پس از دریافت مجوزهای لازم و ثبت نزد مرجع ثبت شرکت‌ها، امروز 26 مهرماه 1401 در فرابورس ایران پذیره‌نویسی شد که با وجود مهلت آن تا دهم آبان‌ماه، کل واحدهای عرضه شده آن به ارزش 300 میلیارد ریال در نخستین روز از سوی متقاضیان خریداری شد.

در این پذیره‎نویسی حدود 20 درصد از خریداران حقیقی و 80 درصد نیز حقوقی بودند و بدین ترتیب مشارکت 739 شخص حقیقی و 15 شخص حقوقی رقم خورد.

تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری عادی این صندوق 150 میلیون واحد است که امروز عرضه 30 میلیون واحد آن به ارزش هر واحد 10 هزار ریال انجام شد.

از سوی دیگر صندوق ارزش مسکن، 15 میلیون واحد سرمایه‌گذاری ممتاز دارد که متعلق به موسسین آن شامل صندوق بازنشستگی کشوری، گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری و عمران و ساختمان بازنشستگی کشوری است.

دوره فعالیت صندوق ارزش مسکن نیز به ‌صورت پیش‌فرض 5 سال و با موافقت سازمان بورس قابل تمدید است.

 

  • رضاولیایی

    چه جوری سهام املاک بازنشستگی بصورت آنلاین بگیرم،،باتوجه به محدودیت وقت تادوم ابان؟

ارسال نظر

خدمات بیمه ای