شناسه خبر : 27072

فرصت ارزآوری ۴ میلیارد دلاری ایران از گازسوز کردن خودروهای نیجریه

 فرصت ارزآوری 4 میلیارد دلاری ایران از گازسوز کردن خودروهای نیجریه

عضو انجمن سی.ان.جی ایران گفت: در صورت اجرای طرح گازسوز کردن خودروها در نیجریه ۴ میلیارد دلار برای کشور ارز آوری خواهد داشت.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از فارس، وزیران نفت ایران و نیجریه در دیداری دوجانبه در محل ساختمان مرکزی وزارت نفت در تاریخ 5 شهریورماه سال جاری یک تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند که محورهای آن عبارت بود از: 1- صدور خدمات فنی و مهندسی ایران به نیجریه، 2- گازسوز کردن خودروهای بنزینی نیجریه توسط شرکت‌های ایرانی 3- توسعه میادین و بازسازی پالایشگاه‌های نیجریه 4- صادرات اوره به نیجریه و 5- استفاده از توانمندی نیجریه در تولید LNG (گاز مایع شده) در ایران.

به نظر می‌رسد در بین 5 محور توافق شده، موضوع «گازسوز کردن خودروهای بنزینی نیجریه توسط شرکت‌های ایرانی» پیشرفت سریع‌تری داشته و در آستانه عقد قرارداد است.

*فرصت ارزآوری 4 میلیارد دلاری ایران از گازسوز کردن خودروهای نیجریه

در این راستا محسن نامداری عضو انجمن سی.ان.جی ایران با اشاره به آخرین وضعیت مذاکرات برای گازسوز کردن خودروهای بنزینی در نیجریه گفت: نیجریه کشوری در غرب آفریقا است که سرشار از منابع طبیعی و میادین مختلف نفت و گاز است. بنزین پرمصرف‍ترین محصول غیرخوراکی در نیجریه از دهه 1970 تاکنون است. با وجود تلاش دولت برای پرداخت یارانه به هزینه بنزین، قیمت بنزین در پمپ بنزین‌ها در سراسر نیجریه همیشه سال به سال در حال افزایش بوده است.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای