شناسه خبر : 25940

صادرات به ازبکستان ۶۳ درصد افزایش یافت

صادرات به ازبکستان 63 درصد افزایش یافت

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه از افزایش ۶۳ درصدی صادرات به ازبکستان و ۲۳ درصدی صادرات به قرقیزستان خبر داد و افزود: برپایی نمایشگاه کالا‌های صادراتی در ازبکستان فرصتی مغتنم برای عرضه محصولات، به ویژه محصولات ساختمانی و مصالح به اوراسیا است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی با موضوع «پیگیری مصوبات کمیسیون مشترک اقتصادی ازبکستان و قرقیزستان» به ریاست مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و با حضور اعضای ستاد مدیران دستگاه‌های ذیربط برگزار شد.
در این جلسه، صفری ضمن ابراز خرسندی از به نتیجه رسیدن بسیاری از مصوبات کمیسیون مشترک ازبکستان، پیگیری مصوبات این کمسیون و اجرایی کردن پروتکل‌ها را تا پیش از سفر رئیس جمهور به تاشکند مهم برشمرد.
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه درخصوص قرقیزستان نیز صدور خدمات مهندسی به این کشور را مهمتر از تجارت با آن دانست و از حجم بالای پروژه‌های صدور خدمات مهندسی قرقیزستان خبر داد و تاکید کرد صندوق ضمانت باید این پروژه‌ها را تامین مالی کند.
صفری همچنین به رشد ۶۳ درصدی صادرات به ازبکستان و رشد ۲۳ درصدی صادرات به قرقیزستان اشاره کرد و برپایی نمایشگاه کالا‌های صادراتی در ازبکستان را فرصتی مغتنم برای عرضه محصولات به ویژه محصولات ساختمانی و مصالح به اوراسیا برشمرد.
در این جلسه اعضای حاضر در خصوص چگونگی همکاری دستگاه‌ها، موانع پیش رو و راهکار‌های ارتقای همکاری‌های فیمابین بحث و محور‌ها و پیشنهادات خود را ارائه کردند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای