شناسه خبر : 25701

دو هزار و ۲۰۰ دوربین کنترل سرعت جدید در جاده‌های کشور نصب می شود

دو هزار و ۲۰۰ دوربین کنترل سرعت جدید در جاده‌های کشور نصب می شود

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با دیپلماسی دولت به رشد ۱۰۰ درصدی ترانزیت رسیدیم.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایلنا، داریوش امانی معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: دیپلماسی دولت سبب افزایش ترانزیت ۱۰۰ درصدی شد.

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: با این‌حال به نظر می‌رسد در داخل کشور با توجه به مشکلات موجود ضرورت دارد تا موضوع پایانه‌های مرزی و مدیریت یکپارچه آن‌ها تعیین تکلیف بشود. هم‌اکنون مشکلاتی در حوزه نبود مدیریت یکپارچه وجود دارد و موضوع خودتحریمی مشکلات زیادی را به وجود آورده است که ضرورت دارد تعیین‌تکلیف شود.

وی  از رشد ۳۵ درصدی ترانزیت کالا در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته و با توجه به تداوم سیاست‌ها و برنامه‌های دولت خبر داد و عنوان کرد: امسال نیز به رغم این که اسناد بالادستی و قوانین و مقررات، ۱۰ درصد رشد سالانه برای ترانزیت کالا را پیش‌بینی کرده است، امیدواریم با هدف گذاری انجام شده و تأکید وزیر راه و شهرسازی به عدد ۲۰ میلیون تن برسیم.

امانی ایمنی را یکی از اولویت‌های این سازمان در کشور خواند و اظهار کرد: در حال حاضر در کشور ۲۲۱ هزار کیلومتر راه وجود دارد که اگر این سرمایه به درستی برای آیندگان حفظ شود، کار بزرگی انجام شده است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به اینکه در سال گذشته اقدامات مؤثری در ارائه خدمات و انجام اقداماتی همچون روکش آسفالت و خط کشی راه‌های کشور انجام شد، گفت: اگر تا پایان سال راه‌اندازی دو هزار و ۲۰۰ دوربین کنترل سرعت جدید در جاده‌های کشور که با پلیس به توافق رسیده است، به مناقصه گذاشته شود، رشد صد درصدی رقم خواهد خورد و کار قابل توجهی در این زمینه انجام می‌شود.

امانی با بیان اینکه در چهار ماهه ابتدایی امسال ۱۲۵ میلیون تن کالا و همچنین کالاهای اساسی توسط ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای جابه‌جا شده است،‌ حمل و نقل جاده‌ای را مهم‌ترین حوزه حمل و نقل کشور دانست و اظهار کرد: افزون بر اینکه ۸۰ درصد بار و مسافر از طریق جاده جابه‌جا می‌شوند، تحقق این امر جز با کوشش و تلاش فعالان حوزه حمل و نقل بار و مسافر ممکن نیست.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در خصوص انتقال زائران به کشور عراق در ایام اربعین حسینی نیز گفت: امسال با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور و بر اساس توافقات خوبی که با دولت عراق از جمله در بحث حذف ویزا شده است، پیش بینی می‌شود بیش از پنج میلیون زائر به کشور عراق سفر کنند.

امانی همچنین اعلام کرد: در این مراسم دستور آغاز اجرای عملیات احداث و بهسازی ۱۰۰ کیلومتر راه روستایی در استان فارس در مدت زمان ۱۰۰ روز صادر شد و هدف از اجرای این طرح یکپارچه‌سازی و مرمت راه‌های استان است.

وی با تاکید براینکه در این عملیات اجرایی از حداکثر توان مهندسی، امکانات و ماشین‌آلات استان استفاده می‌شود، عنوان کرد: در راستای اجرای این طرح با هدف یکپارچه‌سازی راه‌های استان به چهار هزار و ۵۰۰ تن قیر و اعتبار یکهزار و ۸۰۰ میلیارد ریال نیاز است.

امانی افزود: طی این عملیات ۱۰۰ روزه، ۳۷ پروژه به طول ۱۰۰ کیلومتر در نقاط مختلف استان اجرایی خواهد شد که به ‌صورت هفتگی نیز مورد رصد همکاران اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قرار می‌گیرد و در بازه زمانی یکم مردادماه تا ۱۰ آبان‌ماه انجام خواهد شد.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای