شناسه خبر : 25513

واگذاری طرح های سازمان زمین شناسی به شرکتهای دانش بنیان

واگذاری طرح های سازمان زمین شناسی به شرکتهای دانش بنیان

مدیر پژوهش سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، از تشکیل کارگروه تعامل با شرکت‌های دانش بنیان با این سازمان خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، نازنین بدری، گفت: با توجه به نامگذاری شعار سال ۱۴۰۱ از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین، و ماهیت فعالیت سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور به عنوان یک سازمان حاکمیتی و دانش بنیان، این سازمان فعالیت‌هایی را در زمینه تعامل و ارتباط با شرکت‌های دانش بنیان از ابتدای سال جاری شروع کرده است.

وی افزود: نخستین جلسه فنی- تخصصی را با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این زمینه برگزار کردیم که پیرو آن کارگروه تعامل با شرکت‌ها و مجموعه‌های دانش بنیان در سازمان زمین شناسی شکل گرفت و نیازمندی‌های فناورانه و راهبردی که سازمان زمین شناسی در آن راستا به کمک مجموعه‌های دانش بنیان نیاز دارد احصا شد.

بدری با بیان اینکه در این زمینه شرکت‌هایی را شناسایی کردیم و با آن‌ها مکاتباتی داشتیم گفت: در پورتال سازمان زمین شناسی، کارگروه تعامل با شرکت‌های دانش بنیان راه اندازی شد، تا شرکت‌هایی که در زمینه فعالیت‌های زمین شناسی، اکتشاف ذخایر معدنی، مطالعه و پایش مخاطره طبیعی، ژئوفیزیک هوایی و بکارگیری فناوری‌های نوین که بتوانند دقت و صحت ما را در مطالعات افزایش و زمان را کاهش دهند در این پورتال ثبت نام کنند.

وی اضافه کرد: سازمان زمین شناسی در کارگروه تعامل با شرکت‌های دانش بنیان تلاش می‌کند ماهانه چند جلسه با شرکت‌های دانش بنیان برگزار و سطح همکاری‌ها را بررسی کند تا با فعالیتها، محصولات و خدماتی که این شرکت‌ها ارائه می‌دهند آشنا شود ضمن اینکه بر اساس آن، تفاهم نامه و قرار داد‌هایی را امضا کند و تسهیلاتی در اختیار آن‌ها قرار دهد.

مدیر پژوهش سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: شرکت‌های دانش بنیان برای اعلام آمادگی همکاری با سازمان زمین شناسی، می‌توانند با ورود به پورتال این سازمان به آدرس gsi.ir اقدام کنند.

 
 
ارسال نظر

خدمات بیمه ای