شناسه خبر : 24384

بزرگترین صندوق سرمایه گذاری جسورانه کشور با سرمایه ۲.۵۰۰ میلیارد ریال تاسیس خواهد شد

بزرگترین صندوق سرمایه گذاری جسورانه کشور با سرمایه 2.500 میلیارد ریال تاسیس خواهد شد

سازمان بورس و اوراق بهادار از موافقت اصولی با تاسیس بزرگ‌ترین صندوق سرمایه گذاری جسورانه کشور با نام «ارغوان» با سرمایه ۲.۵۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، این صندوق سرمایه‌گذاری، بزرگ ترین صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه کنونی کشور است و موضوع فعالیت آن سرمایه‌گذاری در شرکت‌های فعال در زمینه‌های فناوری‌های مالی (فینتک)، فناوری اطلاعات و ارتباطات، پزشکی و سلامت، تجارت الکترونیک، زیست فناوری (بایوتکنولوژی) و فناوری نانو (نانوتکنولوژی) است.

موسسان اصلی این صندوق، موسسه توانمندسازی بازنشستگان نیرو‌های مسلح، سرمایه گذاری مهرگان تامین پارس، شرکت گسترش صنعت نوین ایرانیان، سرمایه گذاری دی و شرکت تامین سرمایه دماوند هستند.

۳۰ درصد سرمایه صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه ارغوان با تلاش موسسان تادیه شده و ۷۰ درصد باقیمانده نیز در زمان پذیره‌نویسی از سرمایه‌گذاران تادیه خواهد شد.

این صندوق سرمایه‌گذاری ظرف مدت ۳ ماه آتی از زمان صدور موافقت اصولی و با تکمیل و ارسال مدارک لازم پذیره نویسی تاسیس خواهد شد.

با صدور موافقت اصولی صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه ارغوان، تعداد صندوق‌های سرمایه‌گذاری تحت مدیریت شرکت تامین سرمایه دماوند به عدد ۷ رسید.

پیش از این صندوق جسورانه ترنج با سرمایه ۱۶۰۰ میلیارد ریال بزرگ ترین صندوق جسورانه کشور بود.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای